اپلیکیشن در برابر وبسایت
Search

اپلیکیشن یا وبسایت ریسپانسیو

فهرست مطالب

برای هر فردی که بخواهد کسب و کار آنلاین خود را راه بیندازد یا فروشگاه اینترنتی محصولات خود را در بستر اینترنت ایجاد کند اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهد این است که او باید در ابتدا سایت خود را راه بیندازد یا این اپلیکیشن است که اولویت دارد. با ما همراه باشید تا بتوانیم پاسخ این سوال اپلیکیشن یا سایت ؟ را با هم بیابیم.

ابتدا بهتر است تا فواید هر کدام از این دو را به صورت لیست وار در یکجا آوریم تا بتوانیم با مقایسه مزیت های هر کدام به پاسخ درستی درباره ی این پرسش برسیم.

مزیت های سایت :

  • در دسترس بودن در تمامی سیستم عامل ها
  • پیدا کردن کاربران جدید از طریق موتور های جستجو
  • سرعت بروز رسانی سریعتر
  • هزینه طراحی و توسعه کمتر
  • حجم انتقال داده

مزیت های اپلیکیشن :

  • سرعت بیشتر
  • استفاده آسان تر
  • تعلق و وابستگی بیشتر کاربر
  • استفاده از امکانات بر پایه ی موبایل

به صورت کلی با مزیت های هر کدام از این دو آشنا شدیم. برای پاسخ به این سوال که طراحی وب برای شما در ابتدا مناسب است و یا طراحی اپلیکیشن باید وضعیت ابتدایی کسب و کارتان برای شروع کسب و کار آنلاینتان را نیز در نظر بگیریم. با ما همراه باشید تا با پاسخ به سوال های پایین مشخص شود تا برای شما اپلیکیشن یا سفارش طراحی وب سایت ریسپانسیو الویت دارد؟

اپلیکیشن یا وبسایت ؟

میزان استفاده کاربران در طی یک ماه  چه میزان است؟

مهم ترین سوال در ابتدای امر این است که خدمتی که شما ارائه می دهید به چه صورت است و به طور طبیعی مشتریان شما نیاز است هر چند وقت یکبار به وبسایت شما سر بزنند اگر پاسخ این است که کاربر شما به طور روزانه نیاز است تا از خدمات شما استفاده کند پس بالطبع یک اپلیکیشن نیاز شما خواهد بود اما فرض کنید خدمتی که شما ارائه می دهید فروش بلیط قطار است از آنجا که به طور طبیعی یک فرد در ماه در حدود یکبار احتمال دارد تا به وبسایت شما آمده و درخواست خرید بلیط قطار داشته باشد پس به راحتی حاضر نخواهد شد تا اپلیکیشنی را بر روی گوشی خود نصب کند که هر ماه تنها یکبار از آن استفاده خواهد کرد از همین روی برای بیزینس هایی که به صورت روزانه و مداوم به کاربر خدماتی را ارائه نمی دهند اولویت اول طراحی وبسایت خواهد بود.

کسب و کارتان در ابتدای راه است؟

اگر شما در ابتدای راه هستید و به تازگی می خواهید کسب و کارتان را ایجاد کنید پیشنهاد ما طراحی وبسایت است دلیل بسیار ساده است چرا که شما در ابتدای امر مشتری بسیار کمی دارید پس مهم ترین کار این است که شما بتوانید به راحتی مشتری به دست آورید وبسایت بهترین گزینه برای این موضوع است چرا که وب سایت علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا با یک سئوی مناسب برای وبسایت خود به راحتی مشتریان مورد نظر خود را از تحت وب پیدا کنید از طرفی به این خاطر که وب سایت شما در تمامی سیستم عامل ها و دستگاه های متصل به اینترنت در دست هستند پس شما با یک طراحی واکنشگرا هیچ گروه از مشتری را از دست نخواهید داد. اما اگر شما مشتری های خود را دارید و  میزان استفاده آن ها در طی روز زیاد است و یا اینکه گروه مشتری های شما خاص است و قرار نیست از طریق گوگل و موتور های جستجو اقدام به جذب مشتری کنید پس طراحی اپلیکیشن برای شما اولویت اول خواهد بود.

اپلیکیشن یا وبسایت ؟

برای مشاوره در زمینه طراحی وبسایت و یا طراحی اپلیکیشن موبایلی مناسب کسب و کار خود با شماره 02166904338 تماس بگیرید.

مشتری اولیه و قصد افزایش آن از طریق گوگل

اما بیشتر اوقات شما تعداد مشتری اولیه دارید. و قصد افزایش مشتری از طریق گوگل را نیز دارید. معمولا راهی که بیشتر کسب و کار ها در این مرحله پیش می گیرند این است که ابتدا وب سایت را در دو گانه اپلیکیشن موبایل یا وبسایت انتخاب می کنند چرا که وب سایت برای ابتدای امر به جهت هزینه کمتر و زمان توسعه کمتر و هم چنین افزایش مشتری از طریق موتور های جستجو برای ابتدای امر بسیار مناسب است پس از آن با افزایش مشتری راه راه برای ارتباط بیشتر مشتری های وفادار خود با خدماتشان از طریق اپلیکیشن موبایل باز می کنند.

عدم مشتری اولیه و سازگاری خدمات با اپلیکیشن

گاهی اوقات هم شما مشتری اولیه ای ندارید و علاقه مند به جذب کاربر از طریق گوگل نیز هستید اما نوع خدمات شما بسیار با موبایل سازگارتر است برای مثال در خدماتی که شما ارائه می دهید گرفتن عکس یا مشخص کردن لوکیشن خود اهیمت بالایی دارد پس شاید بهتر باشد در آن صورت با اپلیکیشن موبایلی کار خود را شروع کنید  و در تقابل وبسایت واکنشگرا در برابر اپلیکیشن موبایلی شما اپلیکیشن موبایل را انتخاب کنید . و از طریق تبلیغات دیجیتال کاربر اولیه خود را جذب نمایید.

جمع بندی پایانی تقابل اپلیکیشن یا وب سایت ریسپانسیو

اپلکیشن یا وبسایت ؟

در نهایت باید گفت عوامل مختلف برای تعیین اولویت شما برای انتخاب سایت یا اپلیکیشن بسیار زیاد است و حالت های مختلف و خاص زیادی وجود دارد که از حوصله ی این مقاله خارج است و این شما هستید که باید با بررسی پارامتر های ذکر شد این دو و اولویتشان را با هم مقابسه کنید. اما می توان در یک نگاه کلی گفت که 70 درصد اوقات برنده این رقابت وبسایت خواهد بود.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و بتوانید به راحتی پس از پایان مطالعه مقاله به این سوال پاسخ دهید: اپلکیشن یا وبسایت ؟    حتما نظرات خود را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای طراحی اپلیکیشن خود میتوانید به صفحه شرکت طراحی اپلیکیشن معتبر ما مراجعه کنید و پس از مشاهده نمونه کار طراحی اپلیکیشن ما سفارش خود را ثبت کنید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

درخواست خود را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی ویستا

محمد رضایی

⭕ کارشناس پشتیبانی

اگر نیاز به دریافت راهنمایی و یا سوالی در رابطه با نحوه سفارش، برآورد هزینه، امکانات و یا… دارید همین حالا با ما تماس بگیرید یا شماره تماس خود را وارد بفرمائید و باقی کار رو بسپرید به ما :)

یا