طراحی اپلیکیشن موبایل با هوش مصنوعی
Search

طراحی اپلیکیشن موبایل با هوش مصنوعی

فهرست مطالب

طرحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی از جمله جدیدترین و بهترین راهکار های ساخت اپلیکیشن رایگان شمرده می شود. تا چندسال گذشته، به سختی می شد تصور کرد که طراحی اپلیکیشن با کمک ابزار مهمی چون هوش مصنوعی و در مدت زمان نه چندان طولانی ممکن باشد؛ اما امروزه این امکان برای توسعه دهندگان و طراحان اپ اندروید فراهم شده است.

این موضوع، فرصت ها و امتیازات گوناگونی را به وجود آورده تا بتوانید به عنوان یک برنامه نویس کاملا مبتدی و یا پیشرفته ( جونیور یا سینیور )، در مسیر کاری تان تحولات خوبی ایجاد کنید. با در نظر گرفتن این میزان از اهمیت هوش مصنوعی در طراحی اپلیکیشن موبایل به آشنایی با این پدیده مهم خواهیم پرداخت.

در ادامه، ابتدا با روش های ساخت وب اپلیکیشن و طراحی اپلیکیشن موبایل حرفه ای به استفاده از AI آشنا خواهیم شد که به کاهش هزینه ساخت اپلیکیشن نیز کمک می‌کند؛ سپس به بررسی گام های اصلی ساخت برنامه با هوش مصنوعی خواهیم پرداخت و در ادامه نیز بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی اپ موبایل را معرفی خواهیم کرد.

در پایان نیز چالش های توسعه دهندگان اپ بدون هوش مصنوعی را رصد میکنیم و به سراغ مزایایی می رویم که با استفاده از AI کسب می کنید. آینده پیش بینی شده برای طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی و دلایل برونسپاری پروژه های مرتبط به شرکت های نرم افزاری را هم در پایان مطالعه خواهید کرد.

همانطور که گفتیم، هوش مصنوعی روند توسعه برنامه های موبایل را با تحول شگرفی روبرو کرده است! به عنوان یک طراح رابط و یا تجربه کاربری یا بسیار جدی تر از آن، در جایگاه یک برنامه نویس اندروید یا ios و حتی در آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با پایتون به راحتی میتوانید از این فرصت ویژه بهره بگیرید. در ادامه، نقش هوش مصنوعی در فرایند توسعه اپلیکیشن را مورد بررسی قرار میدهیم. 

نقش هوش مصنوعی در پیشرفت فرایند توسعه نرم افزار

هوش مصنوعی فرایند توسعه اپلیکیشن را متحول می کند

هوش مصنوعی را در فرایند توسعه اپ موبایل جدی بگیرید!

برنامه نویسان اندروید و آی او اس با بکار بردن هوش مصنوعی به عنوان ابزاری تعیین کننده در فرایند طراحی اپلیکیشن حرفه ای، سطوح جدیدی از کارایی، خلاقیت و بهره وری را در پروژه ایجاد کنند. سه نقش اصلی تغییر در پروسه ساخت اپ با AI را میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

تعاملات بهبود یافته : هوش مصنوعی ارتباط با کاربر را تقویت می کند و کیفیت آن را بهبود می بخشد. قابلیت های ترجمه فوری و بلا درنگ، ایجاد اسناد و فایل های خودکار، مدیریت هوشمند برخی از وظایف در مسیر کدنویسی و مواردی از این قبیل اجازه ارتباطات بهتر مابین اعضای تیم توسعه و کاربران و اپلیکیشن را حرفه ای تر می سازند.

ساده سازی وظایف تیم : برخی ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، عملکردهای تکراری لازم برای انجام توسط انسان را خودکار می سازند و از این طریق، با کاهش نیاز به انجام دستی بخشی از وظایف و تسک های تیم توسعه، ساخت برنامه را ساده سازی می کنند.

ساخت نرم افزار با هوش مصنوعی

برخلاف تصور رایج، هوش مصنوعی نوعی از تکنولوژی محسوب می شود که به شکل جالب توجهی نمیتوان محدودیتی برای کاربردهای آن و زمینه های نفوذ این تکنولوژی برتر قائل شد! ساخت نرم افزار با هوش مصنوعی تنها یکی از ده ها کاربرد AI شمرده می شود؛ حتی اگر در همین یک مبحث نیز کمی عمیق تر شویم خواهیم دید که با در نظر گرفتن وجود انواع مختلف نرم افزار ( اعم از اپلیکیشن های موبایل اندروید و یا حتی بهترین بازی های آیفون، نرم افزارهای تحت ویندوز، پلتفرم های تحت وب و… ) زمینه های نفوذ هوش مصنوعی از حد تصور گسترده تر نیز هست! با در نظر گرفتن این موضوع، در این مطلب از ویستا قرار است به بررسی و آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل با هوش مصنوعی خواهیم پرداخت.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی اپلیکیشن اندروید و ios به یک حوزه بخصوص محدود نمی شوند. در زمینه های مختلف و مراحل متعدد ساخت اپلیکیشن هوش مصنوعی نقش مهمی ایفا می کند. در ادامه، به بررسی این کاربرد ها و روش های استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی اپلیکیشن موبایل خواهیم پرداخت.

شیوه های توسعه برنامه موبایل

روش طراحی اپلیکیشن موبایل حرفه ای با استفاده از AI

هوش مصنوعی تجربه بهتری برای کاربران اپ موبایل رقم خواهد زد!

رقابت شدید در میان اپلیکیشن های موبایل سبب شده است که هر برند، بهترین راهکارها را برای بهبود تجربه کاربران انتخاب کند. در ادامه جدا از امکان خرید اپلیکیشن آماده، روش هایی از طراحی برنامه اندروید با هوش مصنوعی را معرفی خواهیم کرد که تاثیر بی نهایت مثبتی در بهبود تجربه کاربران و رضایت آنها از کیفیت پلتفرم دارند.

دستیار های کاربر

1. از دستیار های کاربر در طراحی اپلیکیشن موبایل استفاده کنید

هوش مصنوعی، همراه مخاطبان شما در اپلیکیشن خواهد بود

دستیار های اپلیکیشن موبایل، ابزارهایی هستند که به کاربر کمک می کنند ساده تر به اهداف خود برسند و به قابلیت های برنامه آسان تر دسترسی داشته باشند. این دستیارها ممکن است صوتی یا متنی در نظر گرفته شوند. دستیارهای هوش مصنوعی در اپ موبایل میتوانند کاربران برنامه را در جستجوی آیتم ها، پخش موسیقی یا صدای اعلانها، انجام و تغییر تنظیمات و… همراهی کنند.

سرویس چت

2. با سرویس چت AI در طراحی اپلیکیشن تجربه کاربری را بهبود دهید

هوش مصنوعی به تعامل اپلیکیشن با کاربران کمک میکند

این ویژگی را با قابلیت پیشین اشتباه نگیرید! استفاده از ربات های چت هوش مصنوعی در توسعه برنامه موبایل یا ساخت وب اپلیکیشن مشابه فیچر معرفی شده در قسمت قبلی، به افزایش میزان تعامل با کاربر نرم افزار تمرکز  دارد اما پویاتر و حرفه ای تر در نظر گرفته می شود؛ چرا که در این شیوه، حالت زنده تر، شخصی تر و روانتری از نحوه برقراری ارتباط با مخاطب را پوشش می دهید.

3. با هوش مصنوعی امنیت اپلیکیشن را افزایش دهید

با استفاده از AI آسیب پذیری های برنامه موبایل را پوشش می دهید

امنیت از نگرانی های اصلی کاربران اپلیکیشن به شمار می رود؛ این نگرانی در رابطه با اپلیکیشن هایی که نیاز به پرداخت های درون برنامه ای دارند یا متصل به درگاه های پرداخت آنلاین هستند، بیشتر هم می شود. هوش مصنوعی با پردزش حجم عظیمی از اطلاعات و داده ها، با سرعت بالایی میتواند تهدیدات بالقوه امنیتی را شناسایی و با ارسال هشدار به شما و یا کاربران، از انجام موفقیت آمیز خطرات جلوگیری کند.

UX Research

4. از هوش مصنوعی برای UX Research بهره بگیرید

با استفاده از AI رفتار کاربران را تجزیه و تحلیل کنید

انجام دقیق UX Research وتجزیه و تحلیل مخاطبان همواره از مهم ترین و اساسی ترین گام های هر کسب و کار آنلاین بوده است! مهم نیست در چه حوزه ای میخواهید اپلیکیشن را توسعه دهید، این اقدام تعیین کننده میزان جالب توجهی از کیفیت پلتفرم خواهد بود. در ساخت اپلیکیشن با هوش مصنوعی از الگوریتم هایی بهره میگیرید که با دقت خوبی داده های حاصل از فعالیت های مخاطب در برنامه را تحلیل و نتیجه را به تیم ارائه می دهند.

قابلیت تشخیص اشیا

5. از هوش مصنوعی برای افزودن قابلیت تشخیص اشیا استفاده کنید

با واقعیت افزوده AI ارتباط کاربران با برند را تقویت می کنید

برخی از انواع کسب و کارها نیاز دارند تا در اپلیکیشن حرفه ای خود از قابلیت تشخیص اشای بهره بگیرند. در این ویژگی، نیاز هایی از کاربران پوشش داده می شود که در حالت عادی امکان این نوع خدمات وجود نخواهد داشت. برای مثال، ممکن است کاربران در اپلیکیشن پزشکی بخواهند تا برای تشخیص یک مشکل پوستی، تصویری را برای برنامه آپلود کنند؛ در این صورت اگر از هوش مصنوعی در طراحی برنامه موبایل استفاده کرده باشید، داده های تشخیص داده شده توسط الگوریتم های AI در تشخیص درست عارضه به کاربر کمک خواهند کرد.

6. با استفاده از AI کدهای اپلیکیشن موبایل را بهینه در نظر بگیرید

از AI برای کدنویسی حرفه ای استفاده کنید

برنامه نویسان اپلیکیشن برای انجام موفق یک پروژه برنامه موبایل نیاز دارند تا تا چندین هزار خط کد با به کارگیری بهترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بنویسند؛ اما این، پایان کار یک توسعه دهنده نیست و آنها نیاز دارند تا خلاقیت و انرژی زیادی صرف چینش صحیح این مجموعه کدها کنند. اینجاست که هوش مصنوعی با توانایی خارق العاده در نوشتن، تکمیل و تصحیح کد ها به کمک برنامه نویسان موبایل می آید! با اینکار، سرعت و بازدهی سرمایه و انرژی را در پروژه بهبود می بخشید.

طراحی رابط کاربری

7. رابط کاربری اپلیکیشن موبایل را با هوش مصنوعی طراحی کنید

طراحی UI برنامه را با هوش مصنوعی حرفه ای انجام دهید

هوش مصنوعی میتواند طراحی UI را برای طراحان رابط کاربری اپلیکیشن بسیار آسان تر کند و یا حتی جایگزین شرکت طراحی UI UX شرکت طراحی UI UX در نظر گرفته شود. در طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی حتی میتوانید با خودکار سازی بخشی از روند طراحی، سرعت و کیفیت کار را افزایش دهید؛ برای مثال رنگ بندی و ساخت پلت رنگی، همچنین طرح بندی های قالب صفحات در برنامه موبایل از جمله این روندها هستند که میتوانید به تکنولوژی AI بسپارید. برخی از این ابزارها حتی برای طراحی اپلیکیشن با گوشی نیز کاربردهایی را فراهم می کنند.

در بخش بعدی از این مطلب ویستا، به سراغ بررسی اصلی ترین گام های طراحی اپلیکیشن با استفاده از AI خواهیم رفت. در برخی منابع ممکن است تعداد این گام ها را متفاوت در نظر بگیرند اما باید بیان کنیم مراحل معرفی شده در این قسمت، سرفصل های فرایند ساخت برنامه شناخته می شوند و سایر، کمی جزئی تر و بصورت عملی قابل بررسی هستند. 

مراحل بنیادی ساخت نرم افزار

گام های اصلی طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی

برای توسعه برنامه موبایل با هوش مصنوعی، این فرایند را در نظر بگیرید

طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی گام هایی را شامل می شود که نیاز دارند به ترتیب طی کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. حتی اگر به عنوان یک سفارش دهنده برنامه موبایل این مطلب را مطالعه می کنید، باز هم بهتر است به عنوان سرمایه گذار و صاحب امتیاز پلتفرم خود از مراحلی که انجام خواهند شد، مطلع شوید و در جریان کار قرار بگیرید.

1. چالش هایی را که باید به وسیله AI حل شوند، شناسایی کنید

مرحله اول؛ شناخت مشکلات و چالشهای برنامه موبایل

در نخستین گام از ساخت برنامه موبایل با هوش مصنوعی، ابتدا باید بدانید این تکنولوژی را برای حل کدام چالش و دغدغه توسعه میخواهید بکار بگیرید. هریک از 7 کاربردی که پیشتر در این مطلب به بررسی پرداختیم میتوانند پاسخی برای این پرسش باشند. پیشنهاد میکنیم این مسئله را به صورت تیمی بررسی نمایید و نظر هریک از اعضای تیم طراحی، توسعه، امنیت، تحلیل و بازاریابی را برای یافتن نقاط ضعف و چالش های احتمالی در پروژه که میتوانند با استفاده از AI برطرف شوند، جویا شوید.

جمع آوری داده ها

2. داده هایی را که هوش مصنوعی نیاز دارند؛ مشخص کنید

مرحله دوم؛ فراهم کردن اطلاعات و داده ها

ابزار های AI و در نتیجه، برنامه های ساخته شده با استفاده از هوش مصنوعی مبتنی بر داده هستند؛ در نتیجه، برای شروع به کار نیاز به اطلاعات و داده های ارزشمند خواهند داشت. حتی در ادامه نیز هرچه مقدار این داده ها بیشتر و از نظر کیفیت نیز دارای اعتبار بیشتری باشند، نتایج به واقعیت نزدیک تر خواهند بود و اپلیکیشن، عملکرد بهتری خواهد داشت.

تحلیل نتایج

3. نتیجه را بطور مرتب تجزیه و تحلیل کنید

مرحله سوم؛ پیگیری نتایج و کارکرد هوش مصنوعی

پس از ساخت برنامه با هوش مصنوعی لازم است تا به طور مرتب، نتیجه حاصل از پروژه و نحوه عملکرد آن را پیگیری کنید. این مرحله برای اینکه مطمئن شوید اپلیکیشن در بازه های زمانی مختلف به درستی کار میکند، ضروری است. در پلتفرمهای آنلاین، پس از راه اندازی و انتشار، باید نحوه برقراری ارتباط مخاطب با محیط توسعه داده شده را بررسی کنید؛ باید بدانید افراد چطور با اپ شما تعامل برقرار میکنند و آیا به اهدافی که از طراحی داشته اید، دست یافته اید یا خیر. سپس با استفاده از این تحلیل ها، ویژگیها را حذف، اضافه یا ویرایش کنید. 

ابزارهای هوش مصنوعی در کاربردهای مختلف طراحی اپلیکیشن و با تنوع خوبی توسعه داده شده اند. تعداد این موارد حتی روز به روز بیشتر هم می شود! باید بتوانید مطابق با انتظارات خود، مناسب ترین آن را انتخاب و بکار بگیرید. با در نظر گرفتن همه اینها، در ادامه به بررسی 4 نمونه از کاربردی ترین ابزارهای هوش مصنوعی در ساخت برنامه موبایل خواهیم پرداخت.  

ابزارهای برتر هوش مصنوعی

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی اپ موبایل

از این ابزارهای AI برای ساخت اپلیکیشن موبایل استفاده کنید

Uizard

1. هوش مصنوعی Uizard

ابزار حرفه ای طراحی UI

این ابزار برجسته هوش مصنوعی به افراد با هرسطحی از مهارت طراحی کمک می کند که طراحی اپلیکیشن حرفه ای به شیوه ای سریع انجام دهید. این ابزار وایرفریم های مورد نیاز برای طراحی برنامه طراحی می کند، موکاپ های حرفه و متنوع لازم را می سازد و نمونه ها و طرح های اولیه از پلتفرم را در اختیار طراحان قرار می دهد. همچنین میتوانید از طریق این ابزار، با همکاران و کارفرمایان در ارتباط باشید.

GitHub Copilot

2. ابزار GitHub Copilot

ابزار هوش مصنوعی کدنویسی

احتمالا از نام این ابزار میتوانید حدس بزنید که کاربرد آن، دستیاری توسعه دهندگان در کدنویسی اپلیکیشن است. این هوش مصنوعی کمک می کند تا کدهای برنامه را با سرعت و دقت بیشتری بنویسید و زمان تمام شده مورد نیاز برای تکمیل پروژه را به حداقل برسانید. 

3. هوش مصنوعی botco.ai

ابزار چت کاربر در اپلیکیشن موبایل

این ابزار هوش مصنوعی امکان چت زنده کاربران در محیط اپلیکیشن را فراهم می کند. با اضافه کردن از ویژگی به اپ موبایل خواهید توانست تعاملات محاوره ای را به جریان بندازید و یک تجربه کاربری کم نظیر برای مخاطب ایجاد نمایید. همچنین از اطلاعات و داده های بدست آمده در این ارتباط برای بازاریابی و مارکتینگ حرفه ای کسب و کارتان هم استفاده کنید.

Braze

4. هوش مصنوعی Braze

ابزار تعامل حرفه ای کاربران با اپلیکیشن

هوش مصنوعی Braze با بهره گیری از تکنولوژی یادگیری ماشین ( Machine Learning ) کمک می کند تا اپلیکیشن و قابلیت های موجود در آن را برای هرکاربر شخصی سازی کنید، رفتار های مارکتینگی برند را در اپلیکیشن موبایل حرفه ای در نظر بگیرید و تعامل سازنده تری با مخاطبان برقرار سازید.

به عنوان یک طراح و توسعه دهنده اپلیکیشن اگر از امکاناتی که هوش مصنوعی در اختیار شما قرار می دهد استفاده نکنید، با چالش هایی روبرو خواهید بود که رقبا و یا همکاران شما به علت همگام بودن با این تکنولوژی از این چالش ها و مشکلات عبور کرده اند! در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی میکنیم.

مشکلات برنامه نویسان

چالش های توسعه دهندگان اپ بدون هوش مصنوعی

اگر برای طراحی اپلیکیشن از هوش مصنوعی بهره بگیرید، موانع بسیاری را از بین خواهید برد!

شروع ساخت اپلیکیشن مسیری پرپیچ و خم است که پیمودن آن دقت و تجربه ای بالا می‌طلبد. در کوتاه ترین بیان ممکن، بدون استفاده از هوش مصنوعی طراحان و توسعه دهندگان اپلیکیشن به دوران پیش از ظهور این فناوری شگفت انگیز باز خواهند گشت. این یعنی خبری از کدنویسی با بالاترین دقت و بیشترین سرعت ممکن نیست؛ داده باید با سرعت و بصورت انسانی جمع آوری شوند؛ تمام اجزاء طراحی رابط را به شکل دستی تنظیم میکنید و بطور کلی، تکنولوژی را در سنتی ترین حالت ممکن آن تجربه خواهیم کرد!

هرچند دور از تصور نیست که در حال حاضر نیز برخی از توسعه دهندگان اعتقاد و باور چندانی به تغییرات حاصل از ورود هوش مصنوعی به عرصه طراحی اپلیکیشن ندارند و مدام نگرانی جایگزینی این فناوری با نیروی انسانی را متحمل می شوند. در حالیکه بهترین تصمیم حال حاضر، همسو شدن با جریان واقعیت و بهره گیری از همه امکاناتی است که ما را در مسیر اهدافمان همراهی می کنند.

تا به اینجای مطلب دانستیم استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی تا چه میزان دارای مزیت بوده و در حال حاضر نیز جایگزینی برای آن وجود ندارد. در ادامه خواهیم دید که مزایای طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی چطور بررسی می شوند و برای چه افرادی سودبخش خواهد بود.

مزیت های هوش مصنوعی

مزایای استفاده از ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی

استفاده از AI موجب صرفه جویی شدید در منابع وقت، هزینه و انرژی خواهد شد!

ساخت برنامه با هوش مصنوعی طیف وسیعی از مزایا را شامل می شود که از دیدگاه های مختلف میتوان بررسی کرد. گستردگی این مزایا به طوری است که بزرگ ترین شرکت ها و برندهای جهانی از جمله گوگل و آمازون و مایکرسافت، بطور حرفه ای از این تکنولوژی بهره می گیرند. این مزایا را در دو بعد کلی می توان بررسی کرد؛ نخست، مزایای استفاده از هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان و سپس، مزیت های این فناوری برای مخاطبان کسب و کار و کاربران برنامه.

در دیدگاه اول، میتوانیم به افزایش سرعت توسعه، بهبود قابلیت ها در برقراری ارتباطات تیمی، افزایش کیفیت پلتفرم، افزایش بازده زمان پروژه و… اشاره کنیم. در دیدگاه بعدی، سهولت استفاده از برنامه موبایل برای کاربر، کاهش زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مورد انتظار در اپلیکیشن و دستیابی به امکانات ویژه مختص AI از جمله مزیت هایی است که کاربران اپلیکیشن طراحی شده با هوش مصنوعی بدست می آورند. 

بسیاری ابزارهای هوش مصنوعی امروزه حتی نقش آموزشی دارند و برای آموزش ساخت اپلیکیشن هم استفاده می شوند!

تا ایجای مطلب دانستیم استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی تا چه میزان دارای مزیت بوده و در حال حاضر نیز جایگزینی برای آن وجود ندارد. در ادامه خواهیم دید که مزایای طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی چطور بررسی می شوند و برای چه افرادی سودبخش خواهد بود.

برنامه نویسی اپلیکیشن در آینده

آینده طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی

AI در آینده چه نقشی برای توسعه بهتر اپلیکیشن های موبایل ایفا خواهد کرد؟

متخصصین هوش مصنوعی باور دارند تکنولوژی AI هنوز در ابتدای مسیر خود قرار دارد و به تازگی متولد شده است. بنابراین پیش بینی می شود آینده پرباری پیش روی این فناوری در انتظار است. تکامل هوش مصنوعی در ارتباط با تشدید مزایای ذکر شده و پیشرفت کاربرد آنها در اپلیکیشن، بسیار جالب توجه است.

همچنین، پیش بینی شده است که نقش AI در شخصی سازی تجارب کاربر، کاملا حرفه ای تر اتفاق خواهد افتاد؛ این به آن معناست که مخاطبان برنامه موبایل شما ارتباط بهتر، پرسود تر و حرفه ای تری با برند کسب و کار برقرار خواهند کرد.

برونسپاری پروژه ساخت اپلیکیشن با هوش مصنوعی از چند نظر، بهترین انتخاب برای یک بیزینس یا حتی شروع کسب درآمد فریلنسری شمرده می شود. مهم نیست ابعاد این کسب و کار چقدر باشد؛ در هرصورت سفارش ساخت برنامه موبایل AI مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت که در ادامه، مطالعه می کنید.

مزیت های سفارش اپلیکیشن

چرا توسعه نرم افزار هوش مصنوعی برای اپلیکیشن های موبایل را برون سپاری کنیم؟

برونسپاری پروژه اپلیکیشن موبایل با استفاده از هوش مصنوعی مزایای حتی بیشتری دارد!

زمانی که از روش برونسپاری برای طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی استفاده می کنید، از ترکیب دانش و تجربه یک یا چندتیم حرفه ای طراحی و برنامه نویسی بهره مند می شوید. در مقابل، اگر زمان خود را صرف تشکیل تیم کنید، پیدا کردن نیروی متخصص برای شما بسیار زمان بر و پرهزینه خواهد بود. اگر هم خودتان تمایل به یادگیری شروع برنامه نویسی موبایل داشته باشید، احتمالا بایستی زمان بیشتری را در نظر بگیرید.

بنابراین، صرفه جویی در زمان، سرمایه و نیروی منابع انسانی از اولین و پایه ای ترین مزیت هایی است که با برونسپاری پروژه برنامه به بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن  بدست می آورید.

در گام های بعدی، برخورداری از پشتیبانی شرکت های نرم افزاری و دریافت خدمات پس از فروش از مزایای ثانویه سفارش برامه هوش مصنوعی است که در ادامه مسیر کسب و کار، میتوانید از آنها بهره مند شوید.

جمع بندی و کلام پایانی

تکنولوژی هوش مصنوعی و فرصت هایی که برای افراد در جوامع مختلف یا موقعیت های تجاری متعدد ایجاد کرده است، روز به روز جدی تر گرفته می شود! در این میان هستند افرادی که پیشرفت این فناوری شگفت انگیز را نوعی تهدید تلقی می کنند اما بطور کلی، نمیتوان نادیده گرفت که استفاده از آن تا چه میزان میتواند در پیشرفت کاری و حرفه ای برنامه نویسان اپلیکیشن نقش موثر داشته باشد. 

بطور خلاصه در این مطلب؛ ابتدا به بررسی نقش هوش مصنوعی در تحول توسعه اپلیکیشن و گستره زمینه های نفوذ هوش مصنوعی پرداختیم و گفتیم که ساخت نرم افزار با هوش مصنوعی میتواند چه طیف وسیعی را شامل شود. سپس روش های طراحی اپلیکیشن موبایل حرفه ای با ایتفاده از هوش مصنوعی را معرفی کردیم که عبارت بودند از :

 • بهره گیری از دستیار های کاربر برای بهبود تجربه در طراحی اپلیکیشن
 • استفاده از سرویس چت ایجاد شده با هوش مصنوعی در موبایل
 •  افزایش امنیت اپ موبایل با AI
 • بهره گیری از قابلیت های هوش مصنوعی برای انجام تحقیقات کاربر
 • نوشتن کدهای بهینه برای اپلیکیشن هوش مصنوعی و بهبود مجموعه کدها
 • طراحی جذاب و حرفه ای رابط کاربری اپ هوش مصنوعی

پس از آن، به بررسی گام های اصلی طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی پرداختیم که بطور خلاصه شامل موارد زیر می شدند :

 1. شناسایی چالش ها و مشکلات قابل حل توسط هوش مصنوعی
 2. جمع آوری و مشخص کردن داده های مورد نیاز AI برای طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی
 3. تجزیه و تحلیل مداوم عملکرد برنامه هوش مصنوعی

سپس، با در نظر گرفتن اهمیت و تاثیر شدید هوش مصنوعی در توسعه و پیشرفت طراحی اپلیکیشن، به معرفی 4 نمونه از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی پرداختیم که اسامی آنها را در زیر مطالعه می کنید :

 • هوش مصنوعی Uizard
 • ابزار GitHub Copilot
 • هوش مصنوعی botco.ai
 • هوش مصنوعی Braze

در بخش های بعدی این مطلب از ویستا، بررسی کردیم که توسعه دهندگان اپلیکیشن بدون هوش مصنوعی با چه چالش ها و مشکلاتی روبرو خواهند بود؛ بطور خلاصه، در این روش از طراحی اپلیکیشن، به عنوان یک توسعه دهنده سرعت و دقت کمتری را تجربه خواهید کرد و برای این میزان بازدهی کمتر بیشترین میزان انرژی را نیز صرف می کنید.

سپس، از مزایای استفاده از ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی گفتیم؛ افزایش سرعت توسعه، بهبود قابلیت ها در برقراری ارتباطات تیمی، افزایش کیفیت پلتفرم، افزایش بازده زمان پروژه، سهولت استفاده از برنامه موبایل برای کاربر، کاهش زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مورد انتظار در اپلیکیشن و دستیابی به امکانات ویژه مختص AI از جمله برجسته ترین این مزایا بودند.

در بندهای پایانی به آینده طراحی اپلیکیشن با هوش مصنوعی پرداختیم و گفتیم که چشم انداز این تکنولوژی در ارتباط با تشدید مزایای ذکر شده و پیشرفت کاربرد آنها در اپلیکیشن، بسیار جالب توجه است.

در آخر، مزایای برونسپاری اپلیکیشن با هوش مصنوعی را مورد بررسی قرار دادیم؛ امکان استفاده از دانش و تجربه تیم های حرفه ای طراحی و برنامه نویسی، صفه جویی در زمان، استفاده بهینه از نیرو و منابع انسانی، بهره برداری صحیح از سرمایه پروژه، برخورداری از پشتیبانی شرکت های نرم افزاری و دریافت خدمات پس از فروش از جمله این مزایا بودند. 

درخواست خود را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی ویستا

محمد رضایی

⭕ کارشناس پشتیبانی

اگر نیاز به دریافت راهنمایی و یا سوالی در رابطه با نحوه سفارش، برآورد هزینه، امکانات و یا… دارید همین حالا با ما تماس بگیرید یا شماره تماس خود را وارد بفرمائید و باقی کار رو بسپرید به ما :)

یا