اسکریپت صرافی ارز دیجیتال

با افزایش حجم معاملات ارز های دیجیتال ، طراحی سایت های صرافی روز به روز افزایش پیدا می کنه . اسکریپت خرید و فروش بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال در ویستا به زبان های مختلفی چون جاوا ،PHPو … نوشته شده  و  به شما کمک می کنه وب سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خودتون رو به راحتی و با انتخاب از بین گزینه های متنوع انتخاب کنین. اگه قصد خرید اسکریپت ارز دیجیتال و یا سفارش طراحی سایت صرافی را دارید ، به شما توصیه می کنیم تا این مطلب را تا انتها بخوانید . ما در این مقاله ،امام امکاناتی که یک سایت صرافی ارز دیجیتال می تواند داشته باشد را بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید. 

در این مقاله به موضوعات زیر می پردازیم ...

امکانات اسکریپت صرافی ویستا (سمت کاربر)

قبل از این که بخواهید اسکریپت صرافی را سفارش دهید باید با ویژگی های آن آشنا شوید. در این مقاله لیستی از ویژگی های پنل صرافی ویستا رو برای شما آماده کردیم که شما میتونین از این ویژگی ها برای سایت خودتون استفاده کنین.

کیف پول

کیف پول در اسکریپت خرید و فروش ارز دیجیتال ، یکی از مهم ترین امکانات موجود می باشد . این ویژگی کاربران را قادر می سازد تا در سایت های صرافی برای خود کیف پول بسازند  بتوانند کیف پول خود را شارژ کنند تا خرید های خود را با استفاده از موجودی کیف پول خود انجام دهند. بنابراین برای هربار خرید نیازی به وارد کردن تمام اطلاعات بانکی نیست.

سایت های صرافی بر اساس داشتن کیف پول به دو نوع تقسیم می شوند . دسته اول سایت هایی هستند که در ساختار آن ها کیف پول وجود ندارند. به این سایت ها ، سایت های exchange یا صرافی مستقیم هستند. توی این نوع از سایت ها قیمت های خرید و فروش رو مدیر صرافی مشخص می کنه و مبادلات با خود صرافی مشخص می شود. بنابراین مدیران این نوع از سایت ها مبلغی را به عنوان سود سایت خود به ارز های دیجتال اضافه کرده و آن ها را به فروش می رسانند. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما برای خرید ارز های دیجیتال به کیف پول احتیاج دارید. در نتیجه باید از سایت هایی چون بایننس ( binance ) کیف پول تهیه کنید.

دسته دوم سایت ها را سایت های با کیف پول می نامند. به این سایت ها ، سایت های صرافی p2p یا peer to peer  به معنای نظیر به نظیر یا همتا به همتا هستند. این نوع از سایت ها نقش واسطه را اجرا می کنند. تا کاربران بتوانند ارز های خود را با یک دیگر مبادله کنند. بنابراین قیمت های خرید و فروش با توجه به قیمت سفارش های ثبت شده بستگی داره. مدیران سایت با توجه به تراکنش های شما از موجودی کیف پول شما کارمزد دریافت می کند. این نوع از سایت ها با توجه به داشتن کیف پول مزایای بیش تری دارند . به عنوان مثال در این نوع از سایت ها کیف پول واقعی وجود دارد و تراکنش ها در لحظه انجام میشود.

امکانات کیف پول

 • مشاهده موجودی کیف پول های سایت
 • قابلیت واریز به و برداشت از کیف پول رمز ارزی و تومانی
 • مشاهده ارزش کل هر رمز ارز

ثبت سفارش

روش های مختلفی برای ثبت سفارش در سایت های صرافی معمولا ثبت سفارش در اکثر صرافی های p2p در ایران به دو روش دستی بازار انجام می شود. در سفارشات بازار یا (market order) دستورات بلافاصله انجام می شوند. به عنوان مثال شما در سایت صرافی می خواهید بیت کوین بخرید و در این سایت بیت کوین با قیمت 20000 دلار معامله می شود. شما نمی خواهید منتظر کاهش قیمت ارز در بازار باشید . به همین خاطر با همین مبلغ بیت کوین خود را خریداری می کنید. معمولا این روش برای افراد مبتدی و کسانی که از تحولات بازار اطلاعی ندارند ، مناسب است.

در مقابل ثبت سفارش به روش دستی ، محدود و یا (limit order) وجود دارد. در این روش سفارشات شما بلافاصله انجام نمی شود و در جایی به نام دفتر سفارشات نگه داری می شود . این روش زمانی کاربرد دارد که قیمت ارز دیجیتال در بازار x اعلام شده ولی شما نمی خواهید به این مقدار خرید و فروش خود را انجام دهید. پس اعلام می کنید زمانی که به مقدار y رسید مبادلات من را انجام بده . بنابراین، هنگامی‌که سفارش به قیمت بازار خود را ارسال کنید، صرافی آن را با یک سفارش محدود در دفتر سفارشات مطابقت می‌دهد.

احراز هویت

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها در اسکریپت ترید ارز دیجیتال احراز هویت می باشد. احراز هویت در سایت های صرافی به روش سریع و مرحله ای انجام میشود . در روش سریع ، احراز هویت در یک مرحله انجام می شود که با استفاده از موبایل با ارسال کداعتبار سنجی و تکمیل پروفایل انجام می شود . در روش مرحله ای که مشابه سایت صرافی نوبیتکس است ، احراز هویت به صورت مرحله ای انجام میشود و کاربران می توانند بر اساس سطح احراز هویت خود ، معادلات خود را انجام دهد. برای مثال کاربرانی که احراز هویت خود را کامل انجام داده اند مقدار بیشتری از کاربران دیگر می توانند معادلات خود را در روز انجام دهند. بنابراین کاربران با احراز هویت در سایت های صرافی ارز دیجیتال دارای حساب کاربری می شوند.

امکانات حساب کاربری

 • افزودن چند حساب بانکی
 • ارسال عکس تایید هویت

ورود دو مرحله ای

یک از اقداماتی که برای افزایش امنیت در سایت های صرافی انجام داده اند ، ورود دو مرحله ای می باشد. ورود دو مرحله ای با استفاده از پیامک ، ایمیل یا google authenticator  انجام می شود . ورود دو مرحله ای از طریق پیامک می تواندمشکلاتی چون دیر رسیدن پیامک و یا هزینه زیادی که برای پیامک ها برای صرف شود را دارد. برای مثال تعداد کاربرانی که روزانه وارد سایت می شود 1000 نفر است و هر فرد روزی دو بار لاگین می شود . پس در روز باید 2000 پیامک ارسال شود که این مقدار در روز هزینه زیادی را در بردارد. بهترین روش برای ورود دو مرحله ای google authenticator  می باشد. در این روش با استفاده از اپلیکیشن کدهای 6 رقمی برای ورود کاربران ارسال می شود. این روش امنیت بیش تری دارد و رایگان می باشد . اما لازمه استفاده از این روش نصب اپلیکیشن می باشد.

خرید و فروش انواع ارز های دیجیتال

برای استفاده و خرید اسکریپت اکسچنج ارز دیجیتال ، باید ارز های دیجیتالی که می خواهید داشته باشید را در نظر بگیرید. هر کدام از ارز های دیجیتال ساختار و بلاکچین خاص خودشون رو دارند . برای مثال در سایت های p2p  باید برای هر ارز دیجیتال کیف پول جداگانه طراحی و پیاده سازی شود . بعضی از ارز های دیجیتال مانند پرفکت مانی وجود دارند که به صورت اتوماتیک خرید و فروش نمی شوند. اما رمز ارز های پایه مثل بیت کوین ، تتر ، اتریوم و … خرید کاربر به صورت اتوماتیک انجام می شود . اما برای فروش باید کاربر ارز را انتقال دهد.

تاریخچه

در اسکریپت معاملات ارز دیجیتال بخشی را به عنوان تاریخچه برای مشاهده معاملات انجام شده ، مشاهده سفارشات در حال انجام ، لغو شده و انجام شده و مشاهده تاریخچه ورود های موفق و نا موفق به سایت با جزییات مرورگر و آی پی و سیستم عامل در نظر می گیرند.

دعوت دوستان

در سایت های صرافی که توسط ویستا طراحی می شود می توانید لینکی را به عنوان دعوت دوستان خود ارسال کنید  در این صورت اگر آن ها معاملات خود را از طریق این لینک انجام دهند به ازای هر معامله به نفر اول سود تعلق می گیرد.

امکانات قابلیت دعوت دوستان

 • دریافت لینک و کد دعوت جهت زیر مجموعه گیری و کسب سود از معاملات زیر مجموعه ها
 • مشاهده تعداد زیرمجموعه ها
 • مشاهده سود حاصله از زیرمجموعه ها

سایر امکانات اسکریپت ارز دیجیتال ویستا

تنظیمات

 • تعیین شناسایی دو عاملی بر اساس پیامک ، ایمیل و Google Authenticator
 • تغییر رمز عبور با داشتن رمز فعلی

پشتیبانی

 • امکان ارسال تیکت پشتیبانی
 • مشاهده پیام های رد و بدل شده بین کاربر و پشتیبان
 • مشاهده لیست تیکت های ارسال شده به صورت تفکیک شده

داشبورد

 • مشاهده کلی بازار و بهترین قیمت های خرید و فروش ارز های فعال
 • مشاهده قیمت لحظه ای ، آخرین معاملات و سفارشات کاربر
 • مشاهده سطح کاربری و محدودیت های این سطح و مقدار معامله و یا زیر مجموعه مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی و کارمزد های هر سطح
 • مشاهده خلاصه موجودی کیف پول

ورود و ثبت نام

 • قابلیت ثبت نام توسط ایمیل و یا ورود مستقیم با اکانت گوگل
 • ورود فقط با تایید دو مرحله ای از قبل تعیین شده (پیامک یا ایمیل یا Google Authenticator )

بلاگ

 • بلاگ وردپرسی جهت سئو پذیری بالای سایت و قرار گیری در نتایج بالایی موتور های جست جو
 • قابلیت کامنت گذاری ، پسندیدن و نپسندیدن توسط کاربران زیر پست های بلاگ
 • مشاهده پست ها به تفکیک موضوع

در پایان...

برای ساخت اسکریپت ارز دیجیتال از زبان های متعددی استفاده شده است. اما هسته اصلی محاسباتی اون با جاوا کدنویسی شده است. جاوا یک زبان قدرتمند ، مناسب پروژه های وسیعه ، امنیت بالایی داره و البته گرون تره . تیم ویستا با استفاده از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا در کنار زبان قدرتمند جاوا توانایی طراحی و پیاده سازی تمام قابلیت های مورد نیاز شما را دارد . این قابلیت ها عبارتند از :

 • پشتیبانی از انواع رمز ارز ها و ارز های دیجیتال 
 • انواع ابزار و گزارشات برای تحلیل بازار و مدیریت سفارشات 
 • سرعت پردازش و پاسخگویی بالا ، پنل حرفه ای برای مدیر سایت ،وبلاگ آموزشی و خبرنامه
 • اپلیکیشن هماهنگ با سایت طراحی ریسپانسیو و طراحی بر اساس اصول سئو 

ویستا با ذخیره سازی امن اطلاعات ، استفاده از سیستم احراز هویت و api های امن طبق استاندارد های جهانی ، امنیت سایت صرافی شما رو برقرار می کنه و تمام فرایندهای معاملاتی در سایت را با استفاده از تایید دو مرحله ای به وسیله sms  ، ایمیل و یا google authentication  انجام ده .برای هماهنگی و یا کسب اطلاعات بیش تر می تونید از مشاوره رایگان تیم ویستا بهره مند شوید.