بهترین اپلیکیشن های خدماتی
Search

بهترین اپلیکیشن های خدماتی _ معرفی 15 اپلیکیشن خدماتی

فهرست مطالب

طراحی اپلیکیشن در عصر امروز که اکثر نیازهای کاربران با تلفن های همراه و دستگاه های هوشمند پاسخ داده می‌شود، نقش بسیار پررنگی را در موفقیت کسب و کارها ایفا می‌کند. هوشمند سازی کسب و کارها و ورود به عرصه دیجیتال، دیگر یک مزیت شناخته نمی‌شود؛ بلکه لازمه بقا شما در بازار و مارکت به شمار می‌آید.

در این مقاله قصد داریم به سراغ کسب و کارهای خدماتی برویم که نمونه های اپ حرفه ای دارند و دلایل موفقیت آنها در زمینه طراحی اپلیکیشن اختصاصی و جذب کاربران از این طریق را برای شما شرح دهیم. اما در اینجا چند مورد از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید و قصد پاسخ به آنها را داریم مطرح می‌کنیم. سوالاتی نظیر :

 • لیست بهترین اپلیکیشن های خدماتی ایرانی کدام ها هستند؟
 • چه پارامترهایی بر هزینه ساخت اپلیکیشن و کاربری آن تاثیر می‌گذارد؟
 • بهترین اپلکییشن های خدماتی خارجی که می‌توانیم از آنها ایده بگیریم کدامند؟
 • برای ساخت اپلیکیشن خدماتی حرفه ای چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟

نگران نباشید! در ادامه این مقاله قصد داریم پس از عنوان کردن بهترین اپلیکیشن های خدماتی ایرانی و خارجی، برجسته ترین ویژگیهای و فیچرهای اختصاصی آنها را مطرح کنیم و نکات حرفه ای به کار گرفته شده توسط هریک از این کسب و کارها را برای شما شرح دهیم. پس ادامه مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی ایرانی

لیست بهترین اپلیکیشن های خدمات فنی و منزل

همان طور که اشاره شد با افزایش تقاضا از سوی کاربران، طراحی اپلیکیشن خدماتی فنی یا نظافت منزل نسبت به گذشته افزایش یافته است. یکی از نکات حائز اهمیت، محدوده جغرافیایی است که خدمات مربوطه در آنها ارائه می‌شوند. بسیاری از این برنامه های خدماتی در شهرهای بزرگتر نظیر تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، کرج و … فعال هستند. بنابراین پس از معرفی هر اپلیکیشن، شهرهای ارائه خدمات را نیز یادآور می‌شویم.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - آچاره

1) آچاره

به عنوان اولین پیشنهاد میخواهیم از اپلیکیشن آچاره نام ببریم. این اپلیکیشن سابقه ی بیشتری نسبت به رقبا خود در ابن زمینه دارد و همچنین توانسته چندین سال رتبه محبوب ترین اپ خدماتی را به خود اختصاص دهد. آچاره این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا در هر زمان از شبانه روز خدمات مورد نیاز نظافتی، فنی، بازسازی و … را سفارش دهند.  

مهم ترین ویژگی اپ خدماتی آچاره

اتصال مستقیم افراد به نیروهای متخصص، فیلترهای تائید صلاحیت جهت اشتغال افراد، تنوع حوزه های ارائه خدمات شامل خدمات نظافتی، پرستاری، باغبانی، تعمیراتی و تاسیساتی و …، گستردگی شهرهای پوشش شامل تهران،کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، رشت، قم، کرمان، جیرفت، رفسنجان، یزد، اهواز، آمل، کرمانشاه و گرگان از برحسته ترین ویزگی های اپلیکیشن خدماتی آچاره شناخته می‌شود.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن استادکار

2) استادکار

پلتفرم بعدی که قصد معرفی آن را داریم طراحی سایت خدماتی و اپلیکیشن استادکار است. این اپلیکیشن با هدف کمبود مشغله‌ی روزانه افراد و انجام امور با برنامه ریزی ایجاد شده. همچنین اپلیکیشن خدماتی استادکار این فرصت را برای کاربران فراهم کرده تا پیشنهادات رایگان قیمت برای خدمات دریافت کنند، متخصصان را با هم مقایسه کنند و در نهایت از بین آنها انتخاب کنند.

دسته بندی خدمات و شهرهای فعال استادکار

دسته بندی خدمات پوشش داده شده در استادکار نیز متنوع است و شامل مواردی از قبیل اجرای سقف کاذب، نقاشی، بنایی و تعمیرات ساختمان، تعمیرات لوله کشی، فاضلاب و پکیج، نظافت منزل، وسایل نقلیه، اسباب کشی و باربری، خدمات اداری و … را شامل می‌شود. اپلیکیشن استادکار در حال حاضر در شهرهای تهران، کرج، پردیس، اصفهان، ساری، تبریز، مشهد، شیراز، گرگان و رشت فعال و ارائه دهنده خدمات است.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن سنجاق

3) سنجاق

اپلیکیشن سنجاق یکی دیگر از بهترین بازارهای آنلاین خدمات و متخصصان ایران است که قصد معرفی آن را داریم. طراحی اپلیکیشن حرفه ای سنجاق علاوه بر تنوع خدمات ارائه شده، شهرهای بسیار بیشتری را نیز تحت پوشش قرار داده است. سنجاق درخواست شما را به دست متخصصان شهرتان می‌رساند تا برآورد بهتری از هزینه کارهای خود داشته باشید و بتوانید آگاهانه‌تر انتخاب کنید

خدماتی که می‌توانید در پلتفرم سنجاق پیدا کنید:

سنجاق یکی از از آن کسب و کارهایی است که شاید تنوع خدمات بیشتری به نسبت رقبای خود را شامل شود. به طور کلی شما در دسته بندی های کسب و کار، آموزش، خانه، حیوانات، حمل و نقل، دیجیتال، زیبایی، مراسم و … می‌توانید از پلتفرم سنجاق خدمات دریافت نماید. در خصوص مراکز استان‌های فعال در سنجاق نیز پیشنهاد می‌کنیم به اپ یا وبسایت این مجموعه مراجعه نمایید.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن خدمت از ما

4) خدمت از ما

پلتفرم بعدی که در لیست بهترین اپلیکیشن های خدماتی ایرانی قرار می‌گیرد، اپ خدمت از ما است. به گفته این بازر آنلاین خدمات بیش از 650 خدمت فعال در این پلتفرم ارائه می‌شود. اگر بخواهیم به چند مورد از نکات مثبت این اپ خدماتی اشاره کنیم عبارتند از : ثبت سفارش خدمات به صورت رایگان، انتخاب متخصص توسط شخص شما از میان متخصصینی که برایتان پیشنهاد قیمت ارسال کرده اند و … .

ویژگی های متمایز کننده اپ خدمت از ما

اپلیکیشن خدماتی خدمت از ما در بیش از 47 شهر ایران فعال است و با افزایش جامعه متخصصین، قصد دارد شهرهای بیشتری را نیز هدف بگیرید. علاوه بر دسته بندی خدماتی این پلتفرم نیز شامل دسته های خانه، نظافت، تاسیسات، ساختمان، خودرو و حمل و نقل، زیباییف حیوانات، دیجیتال، سلامت، آموزش، کسب و کار و … می‌شود. 

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپ خدمای ه سرویز

5) هوم سرویز

هوم سرویز یکی دیگر از اپ های خدماتی محبوب در ایران شناخته می‌شود که با ارائه خدمات در محل، نیاز بسیاری از افراد را پاسخ می‌دهد. درخواست سفارش خدمات در بیش از 400 نوع خدمات از سوی کاربران به متخصصان آن حوزه متصل می‌شود. 

انحصار ارائه خدمات در تهران در هوم سرویز

این اپلیکیشن در حال حاضر فقط به شهروندان تهرانی خدمت رسانی می‌کند و قرار است در آینده شهرهای کرج، مشهد، اصفهان و شیراز به لیست شهرهایی خدماتی پلتفرم هوم سرویز اضافه گردد.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن پلاک

6) پلاک

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشنهای خدمات در ایران، پلاک نام دارد. این پلتفرم دریافت سرویس‌هایی نظیر نظافت منزل، خشکشویی، کارواش، سرویس خودرو، خدمات ساختمانی، خدمات الکتریکی، باربری، قالیشویی، باغبانی و آزمایش را برای کاربران بسیار ساده تر از قبل کرده است. 

تمایز اپلکیشن پلاک نسبت به رقبا

یکی از نقاط قوت این مجموعه نسبت به رقبا امکان تعیین زمان دریافت سرویس به شکل متفاوت است. یعنی در اپلیکیشن پلاک شما می‌توانید علاوه بر انتخاب زمان‌بندی برای دریافت خدمات، آن را به صورت فوری و ارورژانسی دریات نمایید. همچنین در صورت عدم رضایت از سرویس دریافتی می‌توانید با واحد پشتیبانیاین پلتفرم تماس بگیرید و در صورت تائید واحد مربوطه، بخشی یا کل مبلغ پرداخت شده به شما عودت داده می‌شود.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن خدماتی سرویس کاران

7) سرویس کاران

سرویس کاران یکی دیگر از اپلیکیشن های خدماتی که بیشتر خدمات فنی و خدمات منزل را برای کاربران متقاضی پوشش می‌دهد. این پلتفرم نیز فعلا در استان تهران فعال است. کارشناسان این مجموعه با گذراندن دوره های تخصصی در زمینه امور خدماتی تحت نظارت سرویسکاران، آماده ارائه خدمات می باشند. همچنین این پلتفرم در صورت نارضایتی مشتریان خود گارانتی برگشت وجه را نیز در نظر گرفته است.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن خدماتی اسپارد

8) اسپارد

یکی دیگر از اپلیکشن های خدماتی ایرانی که قصد داریم آن را در این قسمت معرفی کنیم، اپ اسپارد است. هدف این پلتفرم هوشمند نظافت و خدمات منزل در تهران و کرج، مانند دیگر رقیبان، از بین بردن شکاف بین متخصصان هر حرفه و نیازمندان به آن سرویس است. شاید یکی از برجسته ترین تفاوت های این اپلیکیشن با سایر رقبا این باشد که عمده تمرکز اسپارد بر خدمات نظافت منزل در نظر گرفته می‌شود.

بسیار خب؛ تا به اینجای مطلب 8 مورد از بهترین اپلیکیشن های خدماتی در ایران را به همراه جزئیات خدماتی که ارائه می‌دهند، ویژگی های متمایز کننده آنها مطرح کردیم و لینک دانلود هریک از آنها  را برای بررسی بیشتر در اختیار شما قرار دادیم. حالا قصد داریم دو مورد از نمونه های برجسته در خارج از ایران را که می‌توانید از آنها در اپ خدماتی اختصاصی خود ایده بگیرید، معرفی کنیم. پس ادامه مطالعه این محتوا را از دست ندهید.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی خارجی

معروف ترین اپلیکیشن های خدماتی در خارج از ایران برای ایده گرفتن

مارکت خارج از ایران به دلیل گستردگی بیشتر، سختی رقبا، جغرافیای تحت پوشش، کمی متفاوت تر از نمونه های ایرانی در نظر گرفته می‌شوند و عموما پیشرفته تر طراحی می‌شوند. بنابراین الگوبرداری از بهترین اپلیکیشن های خدماتی خارجی شاید گزینه خوبی به نظر برسد. پس در اینجا می‌خواهیم دو نمونه از بهترین اپلیکیشن های خدماتی خارجی اشاره

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن TaskRabbit

9) TaskRabbit

این اپلیکیشن یکی از بهترین نمونه های اپلیکیشن خدماتی در خارج از ایران است که به افراد و همچنین کسب و کارها کمک می‌کند که وظایف و امور خود را راحت تر و سریع تر انجام دهند. این پلتفرم با اتصال به فهرست متخصصین و کارگران محلی به افراد در خصوص برون سپاری مواردی از قبیل تعمیرات، نظافت منزل، جابه‌جایی و حمل‌ونقل و … کمک می‌کند. این اپلیکیشن این قابلیت را دارد تا به افراد پس از نیازسنجی، افراد متخصص آن حوزه را به آنها ارائه دهد.

جزئیات بیشتر در خصوص اپلیکیشن خدماتی TaskRabbit

این اپ در دسته بندی های بسیار متنوعی خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد، از سیستم رتبه بندی و نظرات برای ارزیابی متخصصان برخوردار است، همچنین در بیش از 70 ایالت آمریکا و کانادا خدمات خود را به کاربران ارائه می‌دهد.

بهترین اپلیکیشن های خدماتی - اپلیکیشن خدماتی Thumbtack

10) Thumbtack

اپلیکیشن Thumbtack از دیگر اپ های خدماتی خارجی محسوب می‌شود که به شما کمک می‌کند متخصصان محلی برای انجام امور خدماتی خود در خارج از ایران را بیابید و برای انجام وظایف و پروژه های خود از خدمات آنها استفاده کنید.

مقایسه Thumbtack با اپلیکیشن خدماتی TaskRabbit

اگرچه این دو نمونه اپ خدماتی از برترین اپلیکیشن های خدماتی در خارج از ایران شناخته می‌شوند اما می‌توان جزئیات آنها را با یکدیگر مقایسه نمود. به عنوان مثال Thumbtack طیف گسترده تری از خدمات را نسبت به TaskRabbit ارائه می دهد، امکان استعلام از چند متخصص را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید از لحاظ قیمتی و رتبه بدی متخصصین آنها را با یکدیگر مقایسه کنید در حالی که TaskRabbit یک فرآیند سفارش مستقیم دارد، همچنین هزینه خدمات در Thumbtack مبیشتر برآورد می‌شود.

جمع بندی

مروری بر بهترین اپلیکیشن های ایرانی و خارجی

بسیار خب! شما به انتهای مطالعه این مقاله رسیدیم. در این محتوا به سراغ بهترین اپلیکیشن های خدماتی رفتیم. در ابتدا به سراغ 8 مورد از بهترین اپ های خدماتی ایرانی رفتیم و برترین نمونه های موجود در مارکت ایران را بررسی کردیم. در ادامه نیز به سراغ دو نمونه از بهترین اپلیکیشن های خدماتی خارج از ایران رفتیم و آنها را معرفی کردیم. در ادامه و پیش از خداحافظی قصد داریم مروری بر نام اپلیکیشن ها داشته باشیم. بهترین اپلیکیشن های ایرانی خدماتی عبارتند از :

 1. آچاره
 2. استادکار
 3. سنجاق
 4. خدمت از ما
 5. هوم سرویز
 6. پلاک
 7. سرویس کاران
 8. اسپارد

و بهترین اپلیکیشن های خدماتی خارجی عبارتند از :

 1. TaskRabbit
 2. Thumbtack

درخواست خود را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی ویستا

محمد رضایی

⭕ کارشناس پشتیبانی

اگر نیاز به دریافت راهنمایی و یا سوالی در رابطه با نحوه سفارش، برآورد هزینه، امکانات و یا… دارید همین حالا با ما تماس بگیرید یا شماره تماس خود را وارد بفرمائید و باقی کار رو بسپرید به ما :)

یا