نمونه کار طراحی سایت والبیتکس

شروع پروژه

شهریور 1399

مدت پروژه

4 ماه

نام کارفرما

مهدی حکیمی

والبیتکس یک پلتفرم معاملات آنلاین و کیف پول امن رمزارزها است و‌‌ در تلاش است تا با ایجاد بستری امن و رایگان جهت انجام معاملات رمز ارزها، صنعت ارز‌های دیجیتال را در کشور تقویت کند. والبیتکس در نظر دارد تا با ایجاد بستر امن معاملاتی‌ و پلتفرمی با رابط کاربری آسان، زمینه انجام تراکنش‌های نا‌محدود رمز ارزی را مهیا کند و همچنین با شفافیت در انتقال اطلاعات، حریم خصوصی کاربران خود را به طور جدی حفظ کرده و به عنوان امن‌ترین سامانه تبادل ارز‌های دیجیتال در ایران، رضایت کاربران خود را جلب کند.

درباره مشتری

پروژه‌ی والبیتکس به سفارش آقای مهدی حکیمی از استان خراسان رضوی تولید شده است.
وی از فعالان و معامله‌گران حرفه‌ای ارزهای دیجیتال میباشد و سال‌های بسیاری است که در این زمینه فعالیت دارد. پس از سالها انجام معامله‌‌های حرفه‌ای، او متوجه کمبود برخی امکانات مهم در صرافی‌های ایرانی شده و همین امر باعث شد که او اقدام به راه اندازی صرافی‌ای داخلی با امکانات مد نظر خویش بکند.

چالش ها و نیازهای مشتری قبل از همکاری با ویستا

نیاز اصلی آقای حکیمی این بود که صرافی های داخلی از رمزارز های کافی‌ای پشتیبانی نمیکنند و وی خواستار صرافی‌ای بود که در آن کاربران بتوانند تعداد بیشتری از رمزارزها را با یکدیگر معامله کنند.
او همچنین خواستار طراحی متفاوتی نسبت به طراحی فعلی سایت‌های صرافی داخلی بود.

ریز قابلیت های وب سایت والبیتکس

تکنولوژی های به کار رفته در پروژه

طراحی رابط کاربری

Figma

فریم ورک فرانت اند و زبان برنامه نویسی

Vue.js, Vue-trading-view, Java

وب سوکت | سیستم احراز هویت

Finnotech | Pusher

پالت رنگی استفاده شده

فریم ورک بک اند

Spring Boot & Security & Data & MVC

درگاه پرداخت | سرویس دهنده پیامک

Kavehnegar | Vandar

وب سرور | دیتابیس

Apache Tomcat, Apache | MySQL

فرآیند و تکنولوژی‌های استفاده شده برای پیاده‌سازی

پروژه‌ها‌ی ارزدیجیتال توسط تیم ۱۱ نفره‌ای از افراد تیم ویستا شامل ۳ طراح رابط و تجربه کاربری، ۳ برنامه‌نویس فرانت‌اند و موبایل، ۴ برنامه‌نویس بک‌اند و ۱ نفر معمار و تحلیلگر سیستم پیاده‌سازی و انجام شده است.
در مرحله ابتدایی، طراح رابط و تجربه کاربری با کارفرما ارتباط گرفته و پس از درک نوع بیزنس ، فرآیندها و نیازمندی‌های آن، اقدام به طراحی سایت مینماید. در هر مرحله صفحات و فرآیند ها با کارفرما بررسی شده و درصورت نیاز ویرایش ها انجام میشود. پس از نهایی شدن طراحی رابط کاربری سایت و تأیید کارفرما، در طی جلسه‌ای،طراح پروژه را به تیم توسعه‌دهندگان ارائه داده و سپس برنامه‌نویسان، لیستی از تمام مواردی که باید به محصول اضافه شوند را تهیه کرده و اسپرینت برای پیش‌برد پروژه تعریف میشود.
اسپرینت در طی یک ماه توسط تیم توسعه اسکرام توسعه می‌یابد. قبل از شروع اسپرینت ، اسکرام مستر یک جلسه برنامه ریزی اسپرینت را ترتیب می‌دهد که در آن تحلیلگر سیستم مهمترین موارد باقیمانده محصول را توضیح می‌دهد. تیم توسعه تصمیم می‌گیرد که چه مواردی را می‌توان در یک اسپرینت تولید کرد و بر این اساس ، یک بک لاگ اسپرینت تشکیل می‌شود.
در طی فرآیند تولید، تیم توسعه دهنده با برگزاری جلسات استندآپ روزانه، میزان پیشرفت پروژه را با یکدیگر بررسی کرده و سایر برنامه ریزی ها را برای ادامه‌ی پروژه انجام میدهند.
در این حین طراحی اپلیکیشن توسط طراح شروع شده و پس از طی مراحل ذکر شده و نهایی شدن آن، تحویل برنامه‌نویس های موبایل داده میشود.‌‌‌‌ در ادامه برنامه‌نویس‌های فرانت‌اند و موبایل با بک‌اند وارد مرحله تنظیم ‌API ها میشوند و بعد از انجام تست های مختلف نرم‌افزاری و اطمینان از عدم وجود باگ، برنامه‌نویس‌های فرانت‌اند و بک‌اند پنل مدیریت پروژه را مطابق با نیازمندی‌های پروژه طراحی کرده پروژه تحویل کارفرما داده میشود.

دستاوردها

صرافی والبیتکس با طراحی متفاوت و پشتیبانی از رمزارزهای گوناگون مانند بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین، لایت‌کوین، دش، بیت‌کوین‌کش و تتر، محیطی امن و کاربرپسندانه را برای معامله و خرید و فروش رمزارز های کاربران فراهم آورده است.

نظر مشتری

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان و کاملا اختصاصی باتوجه به کسب و کار شما و نیازهای شما برای طراحی سایت توسط مشاورین مجرب ویستا

تماس مستقیم با کارشناسان تیم ویستا:

مشاوره برای نمونه کار طراحی سایت