نمونه کار طراحی سایت تریدکس

شروع پروژه

آذر 1399

مدت پروژه

4 ماه

نام کارفرما

آقای آرام کریمی

صرافی ارز دیجیتال یا اکسچنج تریدکس بستری است که در آن اشخاص می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را معامله و به ارز دیجیتال دیگر یا پول ملی تبدیل کنند.‌‌ با ثبت‌نام در یک صرافی ارز دیجیتال می‌توانید در قبال پول ملی یا ارز دیجیتال دیگر، ارز دیجیتال خریداری کنید یا ارز دیجیتال خود را در قبال پول ملی (مانند ریال) یا یک ارز دیجیتال دیگر به فروش برسانید.

درباره مشتری

پروژه‌ی تریدِکس به سفارش آقای آرام کریمی‌ تولید شده است.
وی از فعالان و معامله‌گران حرفه‌ای ارزهای دیجیتال میباشد و سال‌های بسیاری است که در این زمینه فعالیت دارد. پس از سالها انجام معامله‌‌های حرفه‌ای، او متوجه کمبود برخی امکانات مهم در صرافی‌های ایرانی شده و همین امر باعث شد که او اقدام به راه اندازی صرافی‌ای داخلی با امکانات کامل بکند.

چالش ها و نیازهای مشتری قبل از همکاری با ویستا

اصلی‌ترین دغدغه‌ی کارفرمای این پروژه، عدم وجود سایت صرافی ارزدیجیتالی با امکانات مشابه سایت بایننس از جمله ماشین حساب تبدیل قیمت ارزها ، تم های دارک و لایت و دو زبانه بودن سایت بود.
همچنین از دیگر نیازمندی‌های وی، وجود چند نوع صفحه بازار با چیدمان های مختلف برای انجام معاملات بود.

ریز قابلیت های وب سایت تریدکس

تکنولوژی های به کار رفته در پروژه

طراحی رابط کاربری

Sketch, Invision, Zeplin

فریم ورک فرانت اند و زبان برنامه نویسی

Vue.js, Vue-trading-view, Java

وب سوکت | سیستم احراز هویت

Finnotech | Pusher

پالت رنگی استفاده شده

فریم ورک بک اند

Spring Boot & Security & Data & MVC

درگاه پرداخت | سرویس دهنده پیامک

Kavehnegar | Vandar

وب سرور | دیتابیس

Apache Tomcat, Apache | MySQL

فرآیند و تکنولوژی‌های استفاده شده برای پیاده‌سازی

پروژه‌ها‌ی ارزدیجیتال توسط تیم ۱۱ نفره‌ای از افراد تیم ویستا شامل ۳ طراح رابط و تجربه کاربری، ۳ برنامه‌نویس فرانت‌اند و موبایل، ۴ برنامه‌نویس بک‌اند و ۱ نفر معمار و تحلیلگر سیستم پیاده‌سازی و انجام شده است.
در مرحله ابتدایی، طراح رابط و تجربه کاربری با کارفرما ارتباط گرفته و پس از درک نوع بیزنس ، فرآیندها و نیازمندی‌های آن، اقدام به طراحی سایت مینماید. در هر مرحله صفحات و فرآیند ها با کارفرما بررسی شده و درصورت نیاز ویرایش ها انجام میشود. پس از نهایی شدن طراحی رابط کاربری سایت و تأیید کارفرما، در طی جلسه‌ای،طراح پروژه را به تیم توسعه‌دهندگان ارائه داده و سپس برنامه‌نویسان، لیستی از تمام مواردی که باید به محصول اضافه شوند را تهیه کرده و اسپرینت برای پیش‌برد پروژه تعریف میشود.
اسپرینت در طی یک ماه توسط تیم توسعه اسکرام توسعه می‌یابد. قبل از شروع اسپرینت ، اسکرام مستر یک جلسه برنامه ریزی اسپرینت را ترتیب می‌دهد که در آن تحلیلگر سیستم مهمترین موارد باقیمانده محصول را توضیح می‌دهد. تیم توسعه تصمیم می‌گیرد که چه مواردی را می‌توان در یک اسپرینت تولید کرد و بر این اساس ، یک بک لاگ اسپرینت تشکیل می‌شود.
در طی فرآیند تولید، تیم توسعه دهنده با برگزاری جلسات استندآپ روزانه، میزان پیشرفت پروژه را با یکدیگر بررسی کرده و سایر برنامه ریزی ها را برای ادامه‌ی پروژه انجام میدهند.
در این حین طراحی اپلیکیشن توسط طراح شروع شده و پس از طی مراحل ذکر شده و نهایی شدن آن، تحویل برنامه‌نویس های موبایل داده میشود.‌‌‌‌ در ادامه برنامه‌نویس‌های فرانت‌اند و موبایل با بک‌اند وارد مرحله تنظیم ‌API ها میشوند و بعد از انجام تست های مختلف نرم‌افزاری و اطمینان از عدم وجود باگ، برنامه‌نویس‌های فرانت‌اند و بک‌اند پنل مدیریت پروژه را مطابق با نیازمندی‌های پروژه طراحی کرده پروژه تحویل کارفرما داده میشود.

دستاوردها

صرافی تریدِکس با فراهم آوردن امکاناتی نظیر چندین نوع صفحه‌ی معامله، پشتیبانی از ۱۱ ارز پر معامله‌ی بازار، ماشین حساب تبدیل قیمت‌ها، تم دارک و لایت صفحات معامله و … سعی براین داشته که نیاز های موجود در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را رفع نموده و با درک نیاز های کاربران، و محیطی حرفه‌ای را برای آنها ایجاد کند.

نظر مشتری

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان و کاملا اختصاصی باتوجه به کسب و کار شما و نیازهای شما برای طراحی سایت توسط مشاورین مجرب ویستا

تماس مستقیم با کارشناسان تیم ویستا:

مشاوره برای نمونه کار طراحی سایت