جهت ارتباط با مجموعه ویستا با شماره 88551470-021 تماس بگیرید  

ساخت موشن گرافیک

یکی از خدمات ویستا در حوزه خدمات گرافیکی و ویدئویی ساخت موشن گرافیک (Motion Graphic) می باشد. موشن گرافیک  متحرک سازی تصاویر و صدا گذاری روی آن ها از طریق نرم افزار های گرافیکی می باشد.  ساخت موشن گرافیک در ویستا شامل ویژگی ها و امکانات متنوعی می باشد که در بخش های بعدی با آن ها آشنا خواهید شد.

ساخت-موشن-گرافیک

ساخت موشن گرافیک در 12 مرحله

در این 12 مرحله، گام های اساسی ساخت موشن گرافیک از ایده ، متن تا خروجی نهایی را توضیح می دهیم. با کلیک روی هر مرحله بخش مربوطه را مطالعه نمایید.

مشاوره رایگان ساخت موشن گرافیک تیم ویستا

 در صورتیکه بدنبال راه حلی کاربردی و حرفه ای تر برای وب سایت خود و یا کسب و کارتان هستید، می توانید برای سفارش ساخت موشن گرافیک و بهره مندی از خدمات موشن گرافیک ویستا از کارشناسان ما در این حوزه کمک بگیرید  و مشاوره رایگان دریافت نمایید. متناسب با اهداف شما و طرح  مورد نظر خود در زمینه موشن گرافیک و کسب و کارتان قیمت موشن گرافیک شما متغیر می باشد. 

blank

گام لول

تحقیقات اولیه در مورد موضوع

در ابتدا بهتر است با توجه به اهداف، کسب و کار و خواسته خود در سایت های مختلفی مانند یوتیوب یا vimeo ویدئو های مختلفی ببینید. در آغاز کار باید بدانید که فایل ویدئویی شما راجع به چه موضوعی باشد و مخاطبین شما چه می خواهند . همچنین یک سبک تصویری را برای خلق موشن گرافیک خود انتخاب کنید یعنی بصورت کارتونی باشد یا واقعی ؟ همچنین مشخص نمایید که چه سبک طراحی داشته باشد یعنی دو بعدی باشد یا سه بعدی و یا بصورت سیال؟ در مورد رنگ ها بهتر است بدانید که چه رنگی برای سبک کاری و کسب و کار من مناسب است ؟ و از آن در ساخت موشن گرافیک خود استفاده نمایید. در مورد شخصیت ها تحقیق نمایید که آیا این شخصیت مناسب کار من هست و مخاطب متوجه سبک کاری من خواهد شد؟

موشن-گرافیک-چیست؟
blank

گام دوم

نوشتن متن

در این مرحله باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشید. سادگی و شفافیت در این مرحله بسیار مهم است چرا که موشن گرافیک شما زمان محدودی دارد فرض کنید 30 ثانیه یا 1 دقیقه. پس باید محتوا را طوری آماده کنید که همه نکات را پوشش دهد. موارد زیر را برای ایجاد متن موشن گرافیک در نظر داشته باشید :

  • تیپ شخصیتی و شغلی و رنج سنی مخاطبان
  • حسی که به مخاطب منتقل میکنید
  • چه مطالبی لازم است یاد بگیرید و چه اقداماتی لازم است انجام دهید
  • سبک محتوایی موشن گرافیک شما در چه حوزه است؟ آموزشی ؟ تبلیغات و یا آگاهی دهنده ؟
طراح-ساخت-موشن-گرافیک
blank

گام سوم

انتخاب تم رنگ و کنتراست ها

همانطور که می دانید طراحی گرافیکی بر رنگ متکی است و رنگ ها منتقل کننده پیام های عاطفی در بینندگان هستند. درک پایه ای از رنگ ها و شناخت رنگ ها در موشن گرافیک می تواند به شما در خلق یک پروژه کمک کند. در این بخش در مورد شناخت رنگ در موشن گرافیک و چگونگی انتخاب رنگ در خلق موشن به شما آموزش خواهیم داد.

مزیت-ساخت-موشن-گرافیک
blank

گام چهارم

تماشای ویدئو های مشابه و پیدا کردن ایده

در این مرحله می توانید با تماشای ویدئو های مختلف در حوزه موشن گرافیک بتوانید ایده بگیرید و موشن گرافیکی متناسب با آنچه مد نظر دارید خلق نمایید. ساخت موشن گرافیک به کسب و کار و برند شما اعتبار می دهد و باعث جذب مخاطب بیشتر خواهد شد. تولید موشن گرافیک یک روش تبلیغاتی موثر در دنیای بازاریابی و آنلاین سازی کسب و کار ها می باشد. در این بخش می توانید با نمونه موشن گرافیک های ما بیشتر آشنا شوید.

ساخت-موشن-گرافیک-تبلیغاتی
blank

گام پنجم

ساختن استوری بورد

 این مرحله شامل دو اقدام اساسی است :

  • ایجاد استوری بورد
  • تبدیل استوری بورد به طرح

در مرحله اول شروع به تولید تصاویر و صداهای مربوط به متن می کنید . در این مرحله تمامی لحظه های مهم در متن را که چهارچوب سبک نامیده می شود مشخص نمایید. می توانید طرحی بکشید و اقداماتی که شخصیت ها باید انجام دهند را مشخص نمایید و توصیفی مختصر از صحنه، روایت، صداها و متن را آماده نمایید. متن و تصویر در این مرحله وجود دارد و می توانید مراحل شکل گیری کار را مشاهده نمایید. همچنین جلساتی در مورد استوری بورد نویسی با اعضای گروه وجود دارد. نویسنده متن و طراح با یکدیگر کار می کنند و هدف اصلی این مرحله ایجاد چارچوب و برسی نهایی متن می باشد.

طراح-موشن-گرافیک
blank

گام پنجم

آماده کردن صحنه های اصلی

منظور از این مرحله تبدیل استوری بورد به طرح می باشد. در مرحله قبل چهارچوب و مراحلی از ساخت موشن گرافیک ایجاد می شود. در این مرحله با استفاده از نرم افزار های گرافیکی مانند فوتوشاپ اقدامات گرافیکی لازم روی آن ها انجام می شود و چهارچوب بصورت گرافیکی آماده می شود. در تصویر روبرو مراحل آماده کردن طرح استوری بورد مشخص شده است.

storyboard-2-ساخت-موشن-گرافیک
blank

گام هفتم

ضبط صدا

موسیقی و صدا یکی از لایه ها و اجزای مهم در ساخت موشن گرافیک می باشد. موسیقی می تواند متن شما را زنده نگه دارد و داستان را تحت تاثیر قرار دهد. برای ضبط صدا می توانید از افکت های صدا استفاده کنید. افکت های صدا باید متناسب با صدای شخص استفاده شوند تا تاثیرگذارتر باشند. قبل از شروع باید گوینده را تعیین کنید . همچنین اینکه گوینده خانم باشد یا آقا و یا هر دو صدا باید تعیین شود و با توجه به بودجه پروژه سطح گوینده تعیین می شود. در ساخت ویدئو می توان از گوینده معمولی یا گوینده های معروف استفاده کرد. در استدیو تخصصی صدا عملیات ضبط صدا انجام خواهد شد.

صداگذاری-در-ساخت-موشن-گرافیک
blank

گام هشتم

ساخت انیماتیک

این مرحله ترکیب دو مرحله قبل می باشد در این مرحله تاییدیه از مشتری میگیریم و سپس طرح هایی که در استوری بورد ایجاد کردیم با صدای مناسب ترکیب می کنیم و ساخت انیمیشن شروع می شود.

در این مرحله وارد فاز اجرایی اصلی تری خواهیم شد . در این قسمت با تعدادی موسیقی و افکت های صدا حداقل حرکت ایجاد می شود که انیمیشن شما تنها با استفاده از یک نرم افزار ویرایش ویدئو مانند premier pro ساخته می شود. در این مرحله قبل از شروع ساخت انیمیشن، آن را برای مشتری ارسال نمایید چراکه بعد از این مرحله ایجاد تغییرات اساسی بسیار دشوار خواهد بود.

انیمیت-ساخت-موشن-گرافیک
blank

گام نهم

انیمه کردن و اضافه کردن ترنزیشن ها

در این قسمت نوبت به ساخت انیمیشن می رسد . با استفاده از نرم افزار افترافکت که از نرم افزار های محبوب در این حوزه می باشد ساخته می شود . در صورتیکه پروژه شما سه بعدی باشد از cinema d4 نیز استفاده خواهد شد. مشابه نمونه می توانید شیوه انیمیت کردن را مشاهده نمایید.

blank
blank

گام دهم

رندر اولیه و شناسایی نواقص و اصلاحات

در این مرحله بعد از ترکیب کردن عنصر های مختلف و ساخت انیمه نوبت به رندر اولیه در تولید موشن گرافیک می باشد. در این مرحله نواقص و اشکالاتی که وجود دارد اصلاح می شود. هدف از این مرحله تاییدیه مجدد از مشتری می باشد تا با توجه به درخواست و هدف مشتری موشن گرافیک مناسبی خلق شود. 

زمان-انجام-طراحی-موشن-گرافیک
blank
blank

گام یازدهم

رنرد نهایی بدون موزیک و افکت صدا

در این مرحله رندر نهایی بدون موزیک و افکت صدا انجام می شود . موشن گرافیک رندر شدده می تواند به فرمت های مختلفی تبدیل شود تا براحتی در دسترس مشتری یا افراد دیگر قرار گیرد.

رندر-اولیه-خلق-موشن -گرافیک- شرکت-ویستا
blank
blank

گام دوازدهم

ادیت موزیک، جایگذاری افکت های صوتی و رندر نهایی

در آخرین مرحله نیز موزیک ادیت خواهد شد و افکت های صوتی و رندر نهایی نیز جایگذاری خواهند شد و ساخت موشن گرافیک به پایان می رسد.

رندر-نهایی-ساخت-موشن-گرافیک

نمونه کار موشن گرافیک در شرکت ویستا :

اگر چرخی در اینترنت زده باشید و نمونه کارهای مختلف موشن گرافیک را مشاهده کرده باشید، می توانید با نمونه کارهای شرکت ویستا مقایسه نمایید، سطح کیفی نمونه کارهای شرکت ویستا مطابق طراحی های نوین می باشد و متناسب با خواست شما توسط کارشناسان مجرب ما انجام می شود. در تمامی مراحل کار می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. همچنین جلساتی برای هماهنگی با شما برگزار خواهد شد تا با توجه به اهدافتان سفارش موشن گرافیک شما اجرا و پیاده سازی شود.

طراحی سایت ارز دیجیتال :

قیمت طراحی سایت در ویستا :

سئو وب سایت

CMS چیست؟

علاوه برساخت موشن گرافیک شرکت ویستا چه خدماتی ارائه می کند؟

سوالات متداول در مورد ساخت موشن گرافیک

برای سفارش ساخت موشن گرافیک مورد نظرتون در ابتدا نمونه های ایرانی و خارجی موشن گرافیک را در اینترنت جستجو کنید. همچنین متناسب با کسب و کار خود متن یا سناریو مناسبی برای موشن گرافیک خود در نظر داشته باشید تا کارشناسان ما بهتر و سریع تر روند سفارش شما را انجام دهند . جای نگرانی نیست! شما می توانید براحتی و با صرف زمان کمی با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید.

ساخت موشن گرافیک کاری سخت و زمان بر است . در ابتدا باید سناریویی آماده نمایید و یا از کارشناسان ما دراین زمینه کمک و راهنمایی بگیرید. روش محاسبه و تعرفه ساخت موشن گرافیک برای هر کسب و کار و پروژه ای متغیر است. شما می توانید با کارشناسان ما در زمینه هزینه ساخت موشن گرافیک مشورت نمایید و متناسب با اهداف و زمینه کاری خود هزینه بپردازید.

در صورتیکه اشتباه تایپی و یا گفتاری توسط کارشناسان ما پیش آید، ویرایش بصورت کامل انجام می شود.

بصورت میانگین برای پروژه های سبک تر، به عنوان مثال پروژه 30 ثانیه ای،  4 الی 5 روز زمان نیاز است . اما در صورتیکه پروژه سنگین تر و زمان بری باشد این زمان به 10 الی 12 زمان برای ساخت موشن گرافیک نیاز است.

انواع خدمات در شرکت نرم افزار ویستا

شرکت ویستا امکانات متنوعی ارائه می دهد. از جمله آن ها می توان به طراحی سایت ، اپلیکیشن، سئو و بهینه سازی سایت، ساخت نرم افزار حسابداری آنلاین ، نرم افزار انباراری آنلاین و بسیاری خدمات دیگر اشاره کرد. با توجه به امکانات و ویژگی های وب سایت و اپلیکیشنی که از ویستا می خواهید، قیمت طراحی اپلیکیشن و وب سایت محاسبه می شود.

طراحی-سایت

طراحی سایت

طراحی سایت حرفه ای یکی از روش های کارآمد و راحت برای افزایش مشتری و توسعه کسب و کار است. در صورتیکه قصد ایجاد و  طراحی فروشگاه اینترنتی دارید می توانید بخشی برای فروش محصولات و همچنین مقایسه محصولات مختلف با هم قرار دهید. طراحی سایت فروشگاهی توسط تیم برنامه نویسی و سایت شرکت طراحی سایت ویستا انجام می شود. برای مثال اگر شرکت دارید و برای شرکت خود وب سایت می خواهید می توانید طراحی سایت شرکتی سفارش دهید و کلیه محصولات خود را نمایش دهید و اخبار و مقالات مربوط به شرکت خود را در بخشی مجزا قرار دهید و یا طراحی سایت با وردپرس ایجاد نمایید که هم ارزان تر می باشد و در مدت زمان کمتری ساخته می شود. هزینه طراحی سایت با توجه به امکانات و شرایط وب سایت شما مشخص خواهد شد.

طراحی-اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

تولید اپلیکیشن متناسب با وب سایت می تواند تاثیر بسزایی در فروش محصولات شما و همچنین کاربری راحت تر داشته باشد. طراحی اپلیکیشن فروشگاهی نیز یکی از راه حل های خوب و کاربردی در افزایش فروش است. کاربران و مشتریان شما می توانند در هر زمان و مکانی و با چند کلیک محصول مورد نظر خود را انتخاب نمیند و سفارش خود را ثبت کنند. شرکت نرم افزاری ویستا ساخت اپلیکیشن متناسب با کسب و کار و اهداف شما ارائه می دهد. طرح بصری و گرافیکی اپلیکیشن یکی از نکات مهم و موثر در جلب رضایت کاربران است. برای طراحی اپلیکیشن باید حتما نکات UI ,UX  را در نظر داشته باشید یعنی هم از جنبه گرافیکی سایت گرافیک و دیزاین خوبی داشته باشد و هم کاربری آن راحت باشد بطوریکه مخاطب با چند کلیک ساده به مقصود خود برسد و سفارش خود را ثبت نماید.

سئو-سایت

سئو سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که شامل محتوا ، صفحه سازی ، لینک سازی داخلی و خارجی و … است که به منظور قرار گیری در رتبه ممتاز گوگل انجام می شود. سئو سایت بعد از ایجاد سایت حتما پیشنهاد می شود. با اعتماد به شرکت سئو مطمعن و با تجربه در این زمینه و بهینه سازی وب سایت می توانید در موتور جستجوی گوگل جایگاه ویژه ای داشته باشید و سایت خود را با محتوای با کیفیت بهینه سازی نمایید. متناسب با کسب و کار و اهداف خود می توانید با مشاورین ویستا در زمینه سئو وب سایت تماس بگیرید و سفارش سئو دهید. متناسب با وب سایت شما و مقدار محتوا و امکانات سایت شما قیمت سئو تعیین می شود. کافی است با کارشناسان ما در ویستا در تماس باشید و از طریق فرم مشاوره شماره تماس و یا ایمیل خود را وارد نمایید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =