طراحی پرتال سازمانی

طراحی-حرفه-ای-پرتال-سازمانی

پرتال و یا پرتال سازمانی مجموعه ای از صفحات وب که شامل محتوا، خدماتی و اطلاعات است و به صورت یکپارچه از طریق یک سرور ارائه می شوند و کاربر را قادر می سازد تا با استفاده از پرتال سازمانی از  یک درگاه امکانات آن استفاده کند.امروزه شرکت ها می توانند با طراحی پرتال سازمانی به این مهم دست پیدا کنند. این یکپارچگی کلید طلایی سازمان شماست تا بتوانید تعاملی سازمان یافته با مشتریان، کارمندان یا کاربران خود ایجاد نمایید. در این بین وجود همچین فضایی در سازمان ها و شرکت های بزرگ در عصر حاضر،باتوجه به گسترش فضای کسب و کار و رقابتی شدن شدید فضای بازار،به چشم می خورد.در این مطلب سعی داریم نگاهی جامع و کلی داشته باشیم به ساخت پرتال سازمانی،ویژگی های اساسی آن و همچنین نرم افزار ها و شرکت های ارائه دهنده.

با ظهور و گسترش اینترنت در سال‌های اخیر و پیشرفت سریع و قابل‌ملاحظه آن، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها به دنبال حرکت و حضور در این فضا می‌باشند.ازاین‌رو بسیاری اقدام به طراحی سایت حرفه‌ای متناسب با محصول و خدمات سازمان خود می‌کنند؛ اما وب‌سایت‌ها تنها ابزاری نیستند که اینترنت در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.پرتال‌ها یکی دیگر از کاربردهای دنیای مجازی می‌باشند. یک پرتال اینترنتی در نگاه اول چیزی شبیه یک وب‌سایت است؛ اما کاملا متفاوت از یک وب‌سایت ساده است و درواقع آن را می‌توان مجموعی از سایت‌ها و صفحات وب مختلف دانست. یک پرتال مجموعه‌ای از صفحات وب است که به هم پیوند خورده‌اند و این مجموعه به صورتی تشکیل‌شده است که دستیابی به اطلاعـات و فعل‌وانفعال را برای سازمان و کاربرانش سـاده می‌سازد.

این صفحات یک نقطه ورود واحد ایجاد می‌کنند که کاربران سازمان را قادر می‌سازند تا اطلاعات منابع مختلفی را به‌صورت یکجا ببینند. پرتال‌های سازمانی اساساً با دو هدف، شامل مدیریت متمركز اطلاعات تجـاری در سازمان‌ها و ارائه خدمـات اطلاعـاتی روزآمد طـراحی شدند. این پرتال‌ها علاوه بر اطلاع‎رسانی زمینه‎های تعامل میان مدیران و كارمندان و مشتریان یا كاربران را ایجاد می‎نمایند.اما یک وب‌سایت پرتال سازمانی چگونه وب سایتی است؟ با توجه به توضیحات ارائه‌شده، هنگام سفارش طراحی وبسایت پرتال‌ سازمانی بایستی دارای ویژگی‌های مشخصی باشد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

مهمترین عنصری که در یک وبسایت پرتال سازمانی حائز اهمیت است،صفحه ورود آن میباشد.صفحه ای که با توجه به نام کاربری و رمز افراد تعریف شده است و وظیفه آن،تشخیص هویت افراد و دسترسی های مجاز از طرف درگاه را تعیین می کند.

با توجه به نوع کاربر ورودی به پرتال، باید قابلیت شخصی‌سازی طراحی واسط کاربری برای کاربر فراهم باشد تا بر اساس نیاز خود، سرویس‌ها و موارد موردنیاز خود را ویرایش و شخصی‌سازی کند.

پس از تصدیق هویت، کاربر به صفحه و پنل مربوط به خود هدایت می‌شود. غالبا در این صفحه با توجه به نوع کارکرد سازمان و وظیفه و نقش کاربر، بخش‌های گوناگونی قرار دارد؛ اما صرف‌نظر از این موارد، پرتال باید بخشی برای ارتباطات تعریف‌شده و مجاز میان کاربران داشته باشد. بخشی که کاربران فعلی آنلاین را نمایش دهد و امکان ارتباط و تعامل بین کاربران را با توجه به نیازهای آن‌ها فراهم نماید.

طراحی-حرفه-ای

یک پرتال، در ساده‌ترین حالت یک وب‌سایت است که توانایی ورود و ارائه سرویس‌ها و خدمات گوناگون را به کاربران مختلف را دارا می‌باشد؛ اما پرتال باید جدا از این بخش، محتواهای کلی را نیز به کاربران نشان دهد. مواردی مانند آخرین اخبار، اطلاعیه‌ها، فهرست موضوعات عمومی، قیمت‌های سهام، فهرست رویدادهای سازمان و سایر مواردی که با توجه به عملکرد سازمان قابل‌تعریف است.

با توجه به نیازهای آینده، یکسری موارد و پیش‌بینی‌هایی در طراحی پرتال در نظر گرفته می‌شود. به‌عنوان‌مثال طراحی باید مقیاس‌پذیر باشد و یا امکان تعریف زیر پورتال‌هایی با قالب پورتال فعلی برای شعب سازمان فراهم باشد. همچنین هزینه توسعه و نگهداری پورتال باید معقول باشد.

تیم ویستا با ارائه بهترین خدمات طراحی وب و کدنویسی به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت در ایران مناسب ترین قیمت طراحی سایت و طراحی پرتال،اقدام به طراحی پرتال سازمانی کرده.درکنار همه ویژگی های مطرح و مهم برای ساخت پرتال سازمانی،تیم ویستا با ارائه چندین ویژگی جدید و منحصر بفرد،همیشه مشتریان خود را در سطح مطلوبی از رضایت قرار داده است.این موضوع را می توان از مشاهده نمونه کار طراحی وبسایت ویستا متوجه شد. در ادامه به بخشی از این ویژگی ها اشاره می کنیم؛

سازگاری با ابزارهای مختلف
فدرال سازی
سفارشی‌سازی
آمار و گزارش‌ها
قبل
بعدی

در صورتی که شما به دنبال یک وب سایت منحصر به فرد برای کسب و کار خود هستید یا امکانات به خصوصی مد نظرتان است، ما طراحی اختصاصی برای شما انجام خواهیم داد. به این معنی که سایت شما از ابتدا و با توجه به نیازهایتان ساخته خواهد شد.

اما هنگام استفاده از طراحی سایت با cms ، هر چند امکان طراحی اختصاصی وجود دارد، اما لزومی ندارد این روش را انتخاب کنید. بلکه می‌توانید یکی از قالب‌های پیش فرض این سایت ساز را انتخاب و سپس آن را با توجه به نیاز و سلیقه خودتان ویرایش دهید. در نتیجه هزینه ساخت سایت شما بسیار کمتر خواهد شد

مدت زمان انجام یک پروژه طراحی سایت، کاملاً بستگی به ویژگی‌ها و گستردگی آن دارد. با اینحال، انجام پروژه‌های استاندارد طراحی سایت توسط نوین معمولاً حدود 1 تا 2 ماه زمان می‌برد.

blank
کارشناسان ویستا
برای پاسخگویی بهتر لطفا شماره تماس خود را وارد کنید

برای شروع گفتگو شماره تماس خودرا وارد کنید

blank blank