ساخت موشن گرافیک

یکی از خدمات ویستا در حوزه خدمات گرافیکی و ویدئویی ساخت موشن گرافیک (Motion Graphic) می باشد. موشن گرافیک  متحرک سازی تصاویر و صدا گذاری روی آن ها از طریق نرم افزار های گرافیکی می باشد.  اصول ساخت موشن گرافیک در ویستا شامل ویژگی ها و امکانات متنوعی می باشد که در بخش های بعدی با آن ها آشنا خواهید شد.

ساخت-موشن-گرافیک

ساخت موشن گرافیک در 12 مرحله

در این 12 مرحله، گام های اساسی ساخت موشن گرافیک از ایده ، متن تا خروجی نهایی و اصول ساخت موشن  گرافیک را توضیح می دهیم. با کلیک روی هر مرحله بخش مربوطه را مطالعه نمایید.

مشاوره رایگان درباره خلق موشن گرافیک 

 در صورتیکه بدنبال راه حلی کاربردی و حرفه ای تر برای وب سایت خود و یا کسب و کارتان هستید، می توانید برای ساخت موشن گرافیک و بهره مندی از خدمات موشن گرافیک ویستا که یکی از شرکت های ساخت موشن گرافیک می باشد، مشاوره رایگان دریافت نمایید. متناسب با اهداف شما و طرح  مورد نظر خود در زمینه موشن گرافیک و کسب و کارتان قیمت موشن گرافیک شما متغیر می باشد. 

blank

مرحله اول ساخت موشن | مشاوره و تعیین قیمت و برنامه ریزی 

در این مرحله قیمت بسته به زمان و کیفیت و جزئیات مورد نظر مشتری قیمت مشخص می شودو تقویم زمانی پروژه، تنظیم و زمان انجام هر مرحله مشخص می شود. در ابتدا بهتر است با توجه به اهداف، کسب و کار و خواسته خود در سایت های مختلفی مانند یوتیوب یا vimeo ویدئو های مختلفی ببینید. در آغاز کار باید بدانید که فایل ویدئویی شما راجع به چه موضوعی باشد و مخاطبین شما چه می خواهند . همچنین یک سبک تصویری را برای خلق موشن گرافیک خود انتخاب کنید یعنی بصورت کارتونی باشد یا واقعی ؟ همچنین مشخص نمایید که چه سبک طراحی داشته باشد یعنی دو بعدی باشد یا سه بعدی و یا بصورت سیال؟ در مورد رنگ ها بهتر است بدانید که چه رنگی برای سبک کاری و کسب و کار من مناسب است ؟ و از آن در ساخت موشن گرافیک خود استفاده نمایید. در مورد شخصیت ها تحقیق نمایید که آیا این شخصیت مناسب کار من هست و مخاطب متوجه سبک کاری من خواهد شد؟

موشن-گرافیک-چیست؟
blank

مرحله دوم ساخت موشن |نوشتن متن نمایشنامه و گرفتن تایید مشتری

در این مرحله باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشید. سادگی و شفافیت در این مرحله بسیار مهم است چرا که موشن گرافیک شما زمان محدودی دارد فرض کنید 30 ثانیه یا 1 دقیقه. پس باید محتوا را طوری آماده کنید که همه نکات را پوشش دهد. موارد زیر را برای ایجاد متن موشن گرافیک در نظر داشته باشید :

 • تیپ شخصیتی و شغلی و رنج سنی مخاطبان
 • حسی که به مخاطب منتقل میکنید
 • چه مطالبی لازم است یاد بگیرید و چه اقداماتی لازم است انجام دهید
 • سبک محتوایی موشن گرافیک شما در چه حوزه است؟ آموزشی ؟ تبلیغات و یا آگاهی دهنده ؟
هنرمند-موشن-گرافیک
blank

مرحله سوم ساخت موشن | انتخاب تم رنگ و کنتراست ها

همانطور که می دانید طراحی گرافیکی بر رنگ متکی است و رنگ ها منتقل کننده پیام های عاطفی در بینندگان هستند. درک پایه ای از رنگ ها و شناخت رنگ ها در موشن گرافیک می تواند به شما در خلق یک پروژه کمک کند. در این بخش در مورد شناخت رنگ در موشن گرافیک و چگونگی انتخاب رنگ در خلق موشن به شما آموزش خواهیم داد.

مزیت-ساخت-موشن-گرافیک
blank

مرحله چهارم ساخت موشن |تماشای ویدئو های مشابه و پیدا کردن ایده

در این مرحله می توانید با تماشای ویدئو های مختلف در حوزه موشن گرافیک بتوانید ایده بگیرید و موشن گرافیکی متناسب با آنچه مد نظر دارید خلق نمایید. ساخت موشن گرافیک به کسب و کار و برند شما اعتبار می دهد و باعث جذب مخاطب بیشتر خواهد شد. تولید موشن گرافیک یک روش تبلیغاتی موثر در دنیای بازاریابی و آنلاین سازی کسب و کار ها می باشد. 

ساخت-موشن-گرافیک-تبلیغاتی
blank

مرحله پنجم ساخت موشن | ساختن استوری بورد

 این مرحله شامل دو اقدام اساسی است :

 • ایجاد استوری بورد
 • تبدیل استوری بورد به طرح

در مرحله اول شروع به تولید تصاویر و صداهای مربوط به متن می کنید . در این مرحله تمامی لحظه های مهم در متن را که چهارچوب سبک نامیده می شود مشخص نمایید. می توانید طرحی بکشید و اقداماتی که شخصیت ها باید انجام دهند را مشخص نمایید و توصیفی مختصر از صحنه، روایت، صداها و متن را آماده نمایید. متن و تصویر در این مرحله وجود دارد و می توانید مراحل شکل گیری کار را مشاهده نمایید. همچنین جلساتی در مورد استوری بورد نویسی با اعضای گروه وجود دارد. نویسنده متن و طراح با یکدیگر کار می کنند و هدف اصلی این مرحله ایجاد چارچوب و برسی نهایی متن می باشد.

طراح-موشن-گرافیک
blank

مرحله ششم تولید موشن گرافیک | آماده کردن صحنه های اصلی

منظور از این مرحله تبدیل استوری بورد به طرح می باشد. در مرحله قبل چهارچوب و مراحلی از ساخت موشن گرافیک ایجاد می شود. در این مرحله با استفاده از نرم افزار های گرافیکی مانند فوتوشاپ اقدامات گرافیکی لازم روی آن ها انجام می شود و چهارچوب بصورت گرافیکی آماده می شود. در تصویر روبرو مراحل آماده کردن طرح استوری بورد مشخص شده است.

storyboard-2-ساخت-موشن-گرافیک
blank

مرحله هفتم تولید موشن | ضبط صدا

موسیقی و صدا یکی از لایه ها و اجزای مهم در ساخت موشن گرافیک می باشد. موسیقی می تواند متن شما را زنده نگه دارد و داستان را تحت تاثیر قرار دهد. برای ضبط صدا می توانید از افکت های صدا استفاده کنید. افکت های صدا باید متناسب با صدای شخص استفاده شوند تا تاثیرگذارتر باشند. قبل از شروع باید گوینده موشن گرافیک را تعیین کنید . همچنین اینکه گوینده خانم باشد یا آقا و یا هر دو صدا باید تعیین شود و با توجه به بودجه پروژه سطح گوینده تعیین می شود. در ساخت ویدئو می توان از گوینده معمولی یا گوینده های معروف استفاده کرد. در استدیو تخصصی صدا عملیات ضبط صدا انجام خواهد شد.

صداگذاری-در-ساخت-موشن-گرافیک
blank

مرحله هشتم ساخت موشن|  ساخت انیماتیک

این مرحله ترکیب دو مرحله قبل می باشد در این مرحله تاییدیه از مشتری میگیریم و سپس طرح هایی که در استوری بورد ایجاد کردیم با صدای مناسب ترکیب می کنیم و ساخت انیمیشن شروع می شود.

در این مرحله وارد فاز اجرایی اصلی تری خواهیم شد . در این قسمت با تعدادی موسیقی و افکت های صدا حداقل حرکت ایجاد می شود که انیمیشن شما تنها با استفاده از یک نرم افزار ویرایش ویدئو مانند premier pro ساخته می شود. در این مرحله قبل از شروع ساخت انیمیشن، آن را برای مشتری ارسال نمایید چراکه بعد از این مرحله ایجاد تغییرات اساسی بسیار دشوار خواهد بود.

انیمیت-ساخت-موشن-گرافیک
blank

مرحله نهم ساخت موشن | انیمه کردن و اضافه کردن ترنزیشن ها

در این قسمت نوبت به ساخت انیمیشن می رسد . با استفاده از نرم افزار افترافکت که از نرم افزار های محبوب در این حوزه می باشد ساخته می شود . در صورتیکه پروژه شما سه بعدی باشد از cinema d4 نیز استفاده خواهد شد. مشابه نمونه می توانید شیوه انیمیت کردن را مشاهده نمایید.

blank
blank

مرحله دهم ساخت موشن | رندر اولیه و شناسایی نواقص و اصلاحات

در مرحله 10 از مراحل ساخت موشن گرافیک بعد از ترکیب کردن عنصر های مختلف و ساخت انیمه نوبت به رندر اولیه در تولید موشن گرافیک می باشد. در این مرحله نواقص و اشکالاتی که وجود دارد اصلاح می شود. هدف از این مرحله تاییدیه مجدد از مشتری می باشد تا با توجه به درخواست و هدف مشتری موشن گرافیک مناسبی خلق شود. 

زمان-انجام-طراحی-موشن-گرافیک
blank

مرحله یازدهم تولید موشن | رندر نهایی بدون موزیک و افکت صدا

در این مرحله رندر نهایی بدون موزیک و افکت صدا انجام می شود . موشن گرافیک رندر شدده می تواند به فرمت های مختلفی تبدیل شود تا براحتی در دسترس مشتری یا افراد دیگر قرار گیرد.

رندر-اولیه-خلق-موشن -گرافیک- شرکت-ویستا
blank

مرحله دوازدهم ساخت موشن |  ادیت موزیک، جایگذاری افکت های صوتی و رندر نهایی

در آخرین مرحله از مراحل ساخت موشن گرافیک نیز موزیک ادیت خواهد شد و افکت های صوتی و رندر نهایی نیز جایگذاری خواهند شد و ساخت موشن گرافیک به پایان می رسد.

رندر-نهایی-ساخت-موشن-گرافیک

اگر چرخی در اینترنت زده باشید و انواع گوناگون موشن گرافیک را مشاهده کرده باشید، می توانید با نمونه کارهای شرکت ویستا مقایسه نمایید، سطح کیفی نمونه کارهای شرکت ویستا مطابق طراحی های نوین می باشد و متناسب با خواست شما توسط کارشناسان مجرب ما انجام می شود. در تمامی مراحل کار می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. همچنین جلساتی برای هماهنگی با شما برگزار خواهد شد تا با توجه به اهدافتان موشن گرافیک شما اجرا و پیاده سازی شود.

Ieltsfix

بنر-Ieltsfix
درباره پخش ویدیو بنر-Ieltsfix

موشن گرافیک 1 پلتفرم سیمخان 

بنر-سیم-خان
درباره پخش ویدیو بنر-سیم-خان

نرم افزار حسابداری چرتکه 

blank
پخش ویدیو

موشن گرافیک 2 پلتفرم سیمخان 

blank
درباره پخش ویدیو پلتفرم-سیمخان--بنر-دوم

medinfo

بنر-medinfo
درباره پخش ویدیو بنر-medinfo

موشن گرافیک سیبتا

blank
درباره پخش ویدیو sibta-بنر-موشن-گرافیک

اپلیکیشن 

بنر-طراحی-اپلیکیشن
درباره پخش ویدیو بنر-طراحی-اپلیکیشن

CMS چیست؟

بنر-cms
درباره پخش ویدیو بنر-cms

سایت ارز دیجیتال 

بنر-طراحی-سایت-ارز-دیجیتال
درباره پخش ویدیو بنر-طراحی-سایت-ارز-دیجیتال

سئو وب سایت

بنر-سئو
درباره پخش ویدیو بنر-سئو

طراحی سایت 

بنر-طراحی-سایت
درباره پخش ویدیو بنر-طراحی-سایت

قیمت طراحی سایت 

بنر-قیمت-طراحی-سایت
درباره پخش ویدیو بنر-قیمت-طراحی-سایت

قیمت موشن گرافیک در شرکت ویستا

انواع موشن گرافیک

هر ثانیه

هر دقیقه

مدت زمان انجام کار

موشن گرافیک اقتصادی

هر ثانیه :

شروع از : 33.000 تومان

هر دقیقه :

شروع از : 1.980.000 تومان

مدت زمان:

حدود 10 روز کاری

موشن گرافیک استاندارد

هر ثانیه :

شروع از : 66.000 تومان

هر دقیقه :

شروع از : 3.960.000 تومان

مدت زمان:

حدود 15 روز کاری

موشن گرافیک حرفه ای

هر ثانیه :

شروع از : 130.000 تومان

هر دقیقه :

شروع از : ۷.۸۰۰.۰۰۰  تومان

مدت زمان:

حدود 20 روز کاری

ساخت موشن گرافیک با گوشی

در صورتیکه می خواهید موشن گرافیکی تولید نمایید و به برنامه های افترافکت و سایر برنامه های ساخت و ویرایش موشن دسترسی ندارید می توانید با استفاده از نرم افزار power director موشن گرافیک مناسبی خلق نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک : طراحی موشن گرافیک با گوشی  مراجعه نمایید و آموزش ساخت موشن گرافیک با گوشی و استفاده از نرم افزار پاور دایرکتور را قدم به قدم یاد بگیرید.

ساخت-موشن-گرافیک-با-گوشی
ساخت-موشن-گرافیک-با-فتوشاپ

خلق موشن گرافیک با فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ یکی از نرم افزار های کاربردی برای ساخت موشن گرافیک می باشد. این نرم افزار همخوانی خوبی با سایر نرم افزارهای adobe  دارد به اینصورت که براحتی می توانید طرح های خود را به نرم افزار افترافکت انتقال دهید و سایر کارهای تکمیلی را روی طرح خود پیاده سازی نمایید. نرم افزار فتوشاپ همپوشانی خوبی با برنامه افترافکت برای خلق موشن گرافیک دارد. با استفاده از نرم افزار فتوشاپ می توانید در زمان کوتاهی تصاویر متحرک خلق نمایید و گیف های مختلفی نیز طراحی کنید. 

تولید موشن گرافیک با پاورپوینت

در پاورپوینت ویژگی ها و قابلیت هایی وجود دارد که می توان موشن گرافیک ساخت. خروجی فیلم 4k داشت و دو ویژگی morph  و zoom دارد که این دو ویژگی مکمل هم هستند. در این نرم افزار در ابتدا قالب مورد نظر خود را انتخاب می نمایید و سایر ویژگی های رنگ و فونت و … را تنظیم می کنید. نکته اصلی انیمیت کردن تصاویر و نوشته هاست که در بخش animation افکت مورد نظر را انتخاب می نمایید و زمان مورد نظر را نیز تنظیم می کنید. جهت آموزش بیشتر در زمینه ساخت موشن گرافیک با پاورپوینت می توانید روی این لینک کلیک نمایید.

ساخت-موشن-گرافیک-با-پاورپوینت
ساخت اینفوموشن

ساخت موشن گرافیک با افترافکت

افتر افکت معروف‌ترین نرم افزار تولید موشن گرافیک های ۲.۵بعدی در جهان است. به کمک افتر افکت در کنار نرم افزارهای مثل ایلاستریتور، فتوشاپ، پریمیر و cinema4d می توان انواع انیمیشن و موش گرافیک های ۲ ۲.۵ و۳ بعدی رو طراحی کرد. افتر افکت برای ساخت انیمیشن، جلوه های ویژه و تدوین تصاویر متحرک در صنعت سینما، تلویزیون و تصاویر ویدیوی مخصوص وب استفاده می شود. ساخت موشن گرافیک با افتر افکت در مرحله post-production یا پس از تولید استفاده می شود و به کمک صدها افکت متنوع می توان بی نهایت کارهای خلاقانه با استفاده از این نرم افزار ساخت موشن گرافیک انجام داد.

اینفوگرافیک ساخت موشن گرافیک

شرکت های ساخت موشن گرافیک معروف در دنیا

شرکت های ساخت موشن گرافیک بسیاری در ایران و دنیا وجود دارند که هدف آن ها خلق موشن گرافیک متناسب با نیاز شما می باشد. برخی از شرکت های ساخت موشن گرافیک معروف :

 • Giant Ant
 • Yans Media
 • Odd Fellows
 • Explainly
 • Hornet
شرکت-های-ساخت-موشن-گرافیک

انواع خدمات موشن گرافیک در شرکت ویستا

سوالات متداول در مورد ساخت موشن گرافیک

جهت ساخت موشن گرافیک مورد نظرتون در ابتدا انواع موشن ایرانی و خارجی را در اینترنت جستجو کنید. همچنین متناسب با کسب و کار خود متن یا سناریو مناسبی برای موشن گرافیک خود در نظر داشته باشید تا کارشناسان ما بهتر و سریع تر روند درخواست شما را انجام دهند . جای نگرانی نیست! شما می توانید براحتی و با صرف زمان کمی با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید و سفارش موشن گرافیک دهید.

ساخت موشن گرافیک کاری سخت و زمان بر است . در ابتدا باید سناریویی آماده نمایید و یا از کارشناسان ما دراین زمینه کمک و راهنمایی بگیرید. روش محاسبه و تعرفه ساخت موشن گرافیک برای هر کسب و کار و پروژه ای متغیر است. شما می توانید با کارشناسان ما در زمینه هزینه ساخت موشن گرافیک مشورت نمایید و متناسب با اهداف و زمینه کاری خود هزینه بپردازید.

در صورتیکه اشتباه تایپی و یا گفتاری توسط کارشناسان ما پیش آید، ویرایش بصورت کامل انجام می شود.

بصورت میانگین برای پروژه های سبک تر، به عنوان مثال پروژه 30 ثانیه ای،  5 الی 7 روز زمان نیاز است . اما در صورتیکه پروژه سنگین تر و زمان بری باشد این زمان به 14 الی 16 روز کاری، زمان برای ساخت موشن گرافیک نیاز است.

انواع خدمات در شرکت نرم افزار ویستا

شرکت ویستا امکانات متنوعی ارائه می دهد. از جمله آن ها می توان به طراحی سایت ، اپلیکیشن، سئو و بهینه سازی سایت، ساخت نرم افزار حسابداری آنلاین ، نرم افزار انباراری آنلاین و بسیاری خدمات دیگر اشاره کرد. با توجه به امکانات و ویژگی های وب سایت و اپلیکیشنی که از ویستا می خواهید، قیمت طراحی اپلیکیشن و وب سایت محاسبه می شود.

طراحی-سایت

طراحی سایت

طراحی سایت حرفه ای یکی از روش های کارآمد و راحت برای افزایش مشتری و توسعه کسب و کار است. در صورتیکه قصد ایجاد و  طراحی فروشگاه اینترنتی دارید می توانید بخشی برای فروش محصولات و همچنین مقایسه محصولات مختلف با هم قرار دهید. طراحی سایت فروشگاهی توسط تیم برنامه نویسی و سایت شرکت طراحی سایت ویستا انجام می شود. برای مثال اگر شرکت دارید و برای شرکت خود وب سایت می خواهید می توانید طراحی سایت شرکتی درخواست دهید و کلیه محصولات خود را نمایش دهید و اخبار و مقالات مربوط به شرکت خود را در بخشی مجزا قرار دهید و یا طراحی سایت با وردپرس ایجاد نمایید که هم ارزان تر می باشد و در مدت زمان کمتری ساخته می شود. هزینه طراحی سایت با توجه به امکانات و شرایط وب سایت شما مشخص خواهد شد.

طراحی-اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

تولید اپلیکیشن متناسب با وب سایت می تواند تاثیر بسزایی در فروش محصولات شما و همچنین کاربری راحت تر داشته باشد. طراحی اپلیکیشن فروشگاهی نیز یکی از راه حل های خوب و کاربردی در افزایش فروش است. کاربران و مشتریان شما می توانند در هر زمان و مکانی و با چند کلیک محصول مورد نظر خود را انتخاب نمیند و درخواست خود را ثبت کنند. شرکت نرم افزاری ویستا ساخت اپلیکیشن متناسب با کسب و کار و اهداف شما ارائه می دهد. طرح بصری و گرافیکی اپلیکیشن یکی از نکات مهم و موثر در جلب رضایت کاربران است. برای طراحی اپلیکیشن باید حتما نکات UI ,UX  را در نظر داشته باشید یعنی هم از جنبه گرافیکی سایت گرافیک و دیزاین خوبی داشته باشد و هم کاربری آن راحت باشد بطوریکه مخاطب با چند کلیک ساده به مقصود خود برسد و درخواست خود را ثبت نماید.

سئو-سایت

سئو سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که شامل محتوا ، صفحه سازی ، لینک سازی داخلی و خارجی و … است که به منظور قرار گیری در رتبه ممتاز گوگل انجام می شود. سئو سایت بعد از ایجاد سایت حتما پیشنهاد می شود. با اعتماد به شرکت سئو مطمعن و با تجربه در این زمینه و بهینه سازی وب سایت می توانید در موتور جستجوی گوگل جایگاه ویژه ای داشته باشید و سایت خود را با محتوای با کیفیت بهینه سازی نمایید. متناسب با کسب و کار و اهداف خود می توانید با مشاورین ویستا در زمینه سئو وب سایت تماس بگیرید و سفارش سئو دهید. متناسب با وب سایت شما و مقدار محتوا و امکانات سایت شما قیمت سئو تعیین می شود. کافی است با کارشناسان ما در ویستا در تماس باشید و از طریق فرم مشاوره شماره تماس و یا ایمیل خود را وارد نمایید.

7 پاسخ

 1. چقد عالی …چطور میتونم بازه زمانی ساخت موشن گرافیکم رو بدونم ؟ من موشن گرافیکی در زمینه طراحی لباس لازم دارم !

  1. سلام وقت شما بخیر. بازه زمانی که برای طراحی موشن گرافیک شما لازمه بستگی به پروژه شما داره . اگر پروژه شما سبک تر باشه 5 روز کاری و اگر سنگین تر 14 الی 16 روز کاری زمان میبره.

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر … بهتره که به صورت استاندارد در تمام پروژه ها این مراحل به ترتیب و بصورت کامل انجام بشه.

  1. سلام وقت شما بخیر …بله طراحی می‌کنیم
   اما بهتره برای شروع کار ابتدا با طراحان سایت ارتباط بگیرید فرمت مناسب برای سایتتون تعیین بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

‫4.3/5 (6 امتیاز )
blank
کارشناسان ویستا
برای پاسخگویی بهتر لطفا شماره تماس خود را وارد کنید

برای شروع گفتگو شماره تماس خودرا وارد کنید

blank blank